Насіння липи (мають нераскривающійся плід – горішок) та насіння ясена (крилата сім’янка) володіють глибоким насіннєвим спокоєм. тому вимагають тривалої стратифікації. Насіння ясена та липи треба сіяти восени під зиму, щоб вони пройшли природне зволоження та охолодження протягом декількох місяців. При весняному посіві без попередньої підготовки ці насіння не проросте.

Якщо посів під зиму неможливий, то для стратифікації краще приготувати суміш крупнозернистого річкового піску і торф’яної крихти в рівних частках. Потім візьміть 3 частини цієї суміші і 1 частина піску, змішайте, зволожите і перемішайте з насінням (торішні насіння липи та ясена попередньо потрібно замочити на 10 діб, щоденно змінюючи воду).

Термін стратифікації цього насіння – не менше 8 місяців, причому половину терміну потрібно їх стратифікована при температурі 20-22 градуси, а потім при температурі 0- + 5 градусів.

Через кожні 2 тижні насіння потрібно висипати з ящика, ретельно перемішувати і при необхідності зволожувати суміш до первинної вологості.

Також читайте here.

З чим читають

Розшарься!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − 12 =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.