Якщо один проколовся раптом або Як заклеїти надувний матрац

Прокол – це зовсім не прикол

Надувний матрац – наш вірний річний друг, без якого неможливо уявити собі відпочинок на морському березі. На ньому можна відправитися в маленьку прибережне плавання, спокійно позасмагати, не торкаючись гарячого піску, влаштуватися на нічліг в наметі або кемпінгу. Він виручить, якщо раптово в гості нагрянуть родичі або друзі, забезпечивши їм додаткове спальне місце. Але, на жаль, все надувні матраци уразливі до гострих предметів. Як заклеїти надувний матрац, якщо виявилося, що його ненавмисно прокололи або прорізали?

Аптечка для матраца

Про можливість усунення аварійних ситуацій з вашим гумовим іншому бажано подбати завчасно. Ремонтний набір, що допомагає заклеїти надувний матрац, зазвичай продається в комплекті до нього. Він складається з заплатки, дуже швидко сохне клею (цементу) та інструкції по застосуванню. Якщо ж такого комплекту немає, його нескладно створити самим. Матеріал для заплатки вам надасть будь-яка стара дитяча надувна іграшка з полівінілхлориду (м’яч, круг, матрац). Для її прикріплення підійде клей типу "Момент".

У пошуках проколу

До того як заклеїти матрац, вам потрібно визначити, де саме він пошкоджений. Зробити це можна чотирма способами. По-перше, визначити на слух по характерному шипіння, звідки з отвору виходить повітря. По-друге, спробувати зробити це на дотик – відчути виходить з матраца струмінь повітря долонею, проведеної над ним. По-третє, помістити надутий матрац під воду – місце пошкодження чітко вкажуть виходять з нього дрібні бульбашки. По-четверте, на місце, де передбачається пошкодження, можна нанести мильний розчин. Якщо оболонка матраца все-таки проколота, в цій області шар розчину буде пузиритися. Після виявлення пошкодження, його потрібно помітити маркером або кульковою ручкою.

Підготовка місця

Латочка ніколи не приклеїться міцно до місця пошкодження, якщо ви його заздалегідь не підготуєте. Спочатку потрібно взяти латку потрібного розміру – вона повинна покривати пробоїну не менше ніж на 15 мм. Область, яку вона займе на матраці, обведіть маркером. Потім її потрібно зачистити дрібнозернистим наждачним папером. Ця операція тим більше необхідна, якщо поверхня в місці пошкодження ворсиста. Місце клеєння обробляється спиртом, ацетоном, розчинником або бензином, тобто обезжиривается. Перед тим як заклеїти надувний матрац, з нього треба обов’язково спустити все повітря.

"Пиріг" з вантажем

Для міцної та надійної склейки, потрібно нанести клей як на матрац, так і на латочку, і домогтися, щоб вона лягла на рівну, без бульбашок, поверхню. Робиться це швидко. Потім латка закривається шматком поліетилену, поверх – шматком пеноплена, більше розмірів заплатки на 3-5 мм, і на цей "пиріг" ставиться утяжелитель, на який потрібно з силою натиснути протягом 15 секунд. Результат ремонту можна буде перевірити лише через кілька годин. Через добу спробуйте накачати матрац повітрям. Будьте готові до можливої ​​невдачі, особливо якщо раніше займатися таким ремонтом вам не доводилося. Після того як заклеїти надувний матрац з першого разу не вийшло, і латочка пропускає повітря, повторіть спробу, приклеївши поверх неї латочку більшого розміру, ретельно змастивши її краї клеєм.

Щоб у вас не боліла голова про те, як заклеїти надувний матрац, заздалегідь подбайте про його цілості. Чи не кладіть його на гострі камені і осколки скла. Не тягніть матрац по твердій поверхні, якщо на ньому лежить людина. Не грайте поблизу нього з собаками і кішками – у них гострі пазурі. Перейти на сайт: Джерело

Цікаве відео для вас:


Розшарься!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − 9 =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.