Думаю, що всі з нас часто бачили перед собою наступну картину: батько і невтішний дитина в музеї, при цьому на обличчі у мами чи тата можна прочитати обурення чи досаду, а на обличчі малюка – повну байдужість до музейних експонатів і, як наслідок, тугу .

Що ж, спробуємо якось розібратися в тому, як можна зацікавити дитину, прищепити любов до музеїв, мистецтву. Тож почнемо.

"Цікавість – не порок"

Так, дійсно, не завжди варто думати про таку якість людської натури, як цікавість з негативної сторони. Справа в тому, що саме цікавість, тягота пізнати щось нове – змушує нас дізнаватися ті чи інші речі. У контексті даної теми – дитина, яка активно проявляє свою цікавість, навряд чи буде нудьгувати в музеї. Якщо ж при цьому батьки сприяють тому, щоб дитяча цікавість було направлено на різні корисні аспекти життя, включаючи мистецтво і музеї, то дитина сама буде просити відвести його в полюбився музей. Як розвивати дитячу цікавість? – У цьому дуже допоможуть завдання на логіку і мислення (різні загадки і ребуси), читання книг і так далі. При цьому, варто зазначити, що читання або логічні завдання не повинні бути нав’язані малюкові, його треба ними зацікавити. Приміром, разом читати, грати всією сім’єю в ігри, що вимагають певного рівня кмітливості. Все це допоможе дитині усвідомити, що дізнаватися щось нове – прекрасне і захоплююче заняття.

Вибір музею для дитини

До вибору музею (особливого першого в житті малюка), який би ви хотіли відвідати з дитиною, потрібно підійти грунтовно. Тематика музею, експозицій в ньому, повинні бути цікаві дитині. Якщо він цікавиться динозаврами, різними тваринами – то це можуть бути палеонтологічні або зоологічні музеї, якщо ж рослинами – ботанічний, любить малювати – музеї образотворчого мистецтва. Не варто вести дитину, яка дико боїться павучків і жучків в музей комах – похід може закінчитися дитячими сльозами.

Якщо ж інтереси дитини були враховані, він проявляє цікавість, то й враження від першого музею будуть позитивними. Це в свою чергу вплине і на його майбутнє ставлення до подальшим музеям в його житті.

Не можна навчити любити те, що не любиш сам

Звичайно, варто сказати і те, що батько сам повинен проявляти активність і інтерес в музеї, щоб заразити їм і дитини. Так, якщо тато нудьгує під час перегляду експозиції, то дитина відчує подібний стан батька і теж перестане проявляти особливу ініціативу. З цієї причини вибирати музей потрібно насамперед виходячи з інтересів і бажань дитини, але і себе необхідно підготувати – пробудити в собі інтерес, щоб дитина відчувала його.

Дитячі гуртки творчості

У багатьох музеях існують спеціальні курси та гуртки для дітей. Їх специфіка залежить від тематики музею. Як правило, діточок там вчать історії того чи іншого виду мистецтва, займаються з ними ліпленням, малюванням, різним творчістю, розповідають в ігровій формі про експонати і самому музеї. Це дуже допомагає дитині швидко освоїти нову інформацію і полюбити музей. Музей стає для нього не тільки місцем отримання знань, а й задоволення. З’являються нові інтереси, часом навіть на таких гуртках купуються нові друзі. Це не може не відбитися на розвитку дитини в позитивну сторону.

Екскурсії

У більшості музеїв також існують спеціальні екскурсійні програми, які розраховані на дітей. Екскурсоводи, провідні подібні екскурсії, як правило, в інтерактивній та ігровій формі передають хлопцям основну інформацію, не даючи їм нудьгувати. Звичайно, в цьому плані все залежить від професіоналізму і навичок даного працівника музею. З цієї причини спробуйте знайти такого екскурсовода дитячих груп, у якого було б максимальну кількість відгуків з боку дітей та їх батьків.

Однак, є й інший варіант. Якщо ви не довіряєте проведення екскурсії сторонній людині, то її можна провести і самостійно. Хто як не батько, знає, як привернути увагу дитини. Звичайно, для проведення такої екскурсії доведеться підготуватися, почитати певний матеріал, спланувати екскурсію. Але є і позитивні моменти – уважні очі дитини, яка з величезним інтересом слухає вас.

Терпіння

Батьки, безумовно, хочуть для свого чада всього найкращого в найкоротші терміни. Якщо йдемо в музей з дитиною, то хочемо, щоб він відразу полюбив його, а адже на це потрібен час. Часом малюка варто привести в один і той же музей не один і не два рази, щоб він почав цікавитися. На все, як відомо, потрібно терпіння. Тому потрібно намагатися виявляти спокій і розуміння. Ні в якому разі не варто агресивно реагувати на ту чи іншу поведінку дитини в музеї, адже його увага до навколишнього можна залучити не тільки небажаної агресією, а своєю позитивною енергетикою.

Таким чином, навчити дитину любити музеї – можна. Потребують Чи це часу? – Швидше за все, так, але очікування коштує того, чи не так?

Також читайте here.

З чим читають

 • Сповивати дитину Плюси і мінуси сповивання

  Туге сповивання солдатиком давно визнано неефективним, на зміну йому прийшло вільне сповивання. Але чи потрібно взагалі сповивати новонароджених? Чи не краще з перших днів одягати дитину в зручні…

 • Як зайняти дитину, працюючи на дому

  Повернутися до списку статей Все частіше, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною, жінки не ставлять хрест на кар’єрі, а продовжують працювати віддалено, з дому. Поки дитина ще зовсім мален…

 • Як відволікти дитину від комп’ютерних ігор

  В даний багато дітей активно захоплюються комп’ютерними іграми, що дуже тривожить батьків, педагогів і лікарів. Напевно до віртуального світу монстрів і перестрілок приєднався і ваша дитина. Він…

Розшарься!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − 3 =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.