Як влаштувати нічліг?

У будь-якого конкретного риболова в голові свої “таргани”! Хтось віддає перевагу рибалити неподалік від будинку, а хтось готовий пертися на край світу, щоб зрання, по ранньої зоречці, закинути снасті і обов’язково изловить найбільшу рибу у власному житті. А пізніше все життя хвалитися таким же, як він, що колись він зловив во-о-від та-а-акую. При цьому обов’язково розводити в сторони руки на відстань не менше метра й робити щасливе обличчя з мімікою, що показує абсолютне перевагу над усіма рибалками світу.

Такі шанувальники рибної ловлі часто забираються досить далеченько від будинку. У багатьох є свої улюблені, «насиджені» місця, куди вони знову і знову повертаються, щоб обов’язково изловить ту, рибу власної мрії. Комусь особливо щастить, вони виїжджають до родичів або друзям в сільську місцевість і звідти вже роблять свої вилазки. Хтось зупиняється в безпосередній близькості від місця передбачуваного лову, тоді й доводиться ночувати на лоні природи. Тому що ж влаштувати для себе дах над головою з підручних матеріалів? Про це ми на даний момент і побеседуем.Естественно, що, маючи улюблені місця риболовлі, буваючи там досить нерідко, їх можна приготувати, зробити застосовними для ночівлі та відпочинку. Знаючи маленькі хитрощі, такі місця можна обладнати фактично як стаціонарні умови. Єдине, що потрібно буде робити в майбутньому, так це підтримувати в належному стані те, що довелося вибудувати і обладнати.

Будуємо курінь. Курінь може бути односхилим і двосхилим і розрахованим на 1-го і більше чоловік. Безсумнівно, що двухскатная конструкція і міцніше, і надійніше, і краще захищає від вітру і дощу. Робиться вона наступним чином. Для початку необхідно обрати два коли і трохи їх приготувати. З 1-го кінця кілки заточують сокиркою, а з іншого залишають рогульки. Довжину колов можна взяти в людський зріст або трохи менше. Потім кілки гострими кінцями забиваються в землю. Відстань між кілками має бути близько 2-ух метрів.

На рогульки вбитих колов укладаємо жердину відповідної довжини, і вже на неї кладемо (притуляємо) від рогульок ще по дві жердини так, щоб вони мали кут до несучих кілків приблизно 30-45 градусів. Жердини необхідно вирубувати так, щоб сучки залишилися тільки з одного боку і виступали см на 10 вгору. На ці сучки, вже горизонтально, укладаємо (кріпляться) жердини, по 5-7 жердин на кожному схилі прийдешнього куреня. Скелет куреня готовий. Приступаємо до покрівлі.

Для покрівлі можна використовувати будь-які підручні матеріали: очерет, осоку, траву, ялиновий лапник. Накривати курінь починаємо знизу. Спочатку укладаємо нижній ряд, потім, трохи внахлест, другий, потім третій, і так до самого коника даху куреня. Такий пристрій покрівлі не дозволить дощовій воді потрапити всередину, вода просто буде скочуватися по настилу вниз. Для зростання міцності конструкції в критичних точках її можна закріпити мотузками, а для заслуги стійкості можна ще зробити пару розтяжок від несучих колів до дерев або до спеціально забитим у землю кілочків.

Конструкція односхилого куреня набагато простіше. Для початку потрібно обрати пару дерев, які відстоять один від одного метра на два-три. На розвилки дерев укладається жердину відповідної довжини. До несучої жердини з одного її боку туляться інші жердини під кутом, як і для двосхилого куреня. Відстань між жердинами ската має прирівнюватися приблизно половині метра. Потім ці жердини переплітаються прутиками, і влаштовується покрівля. Накривається скат точно так само, як і у двосхилого куреня. Конструкція не найтепліша, зате просить менше часу на її спорудження і не просить додаткового кріплення, адже вона «зав’язана» на зростаючі дерева.

Будуємо навіс. Приблизно за таким же принципом споруджуються короткострокові пристанища – навіси. Щоб влаштувати навіс, придасться одне зростаюче дерево, яке має товсту гілку у вигляді розвилки невисоко від землі (до півтора-двох метрів). На цю розвилку укладається жердину відповідної довжини. Далі робиться обрешітка, як у односхилого куреня, тільки з 2-ух сторін, а потім навіс накривається точно таким же чином, як описано вище.

У курені або під навісом в обов’язковому порядку необхідно обладнати ліжко. Якщо вам недешево здоров’я, то лежати на сирій землі не варто. Це загрожує застудами, запаленням легенів, наприклад, так що не лінуйтеся. Постелити в курені і під навісом можна такий же матеріал, що використовували і для покрівлі: осоку, очерет, ялиновий лапник, траву. Ліжко має бути не тонше 15-30 см, тоді на ній буде і м’яко, і тепло. Навіть у холодні часи, по весні і по осені, на такий ліжку можна спати, не боячись за здоров’я, головне – краще сховатися.

Також читайте here.

З чим читають

Розшарься!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 + 11 =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.