Як виростити хризантему з букета

За тривалістю цвітіння, різноманітності форм і багатій колірній палітрі хризантеми можна назвати лідерами осіннього саду. Вони конкурують з багатьма представниками садової флори, радуючи своїм строкатим цвітінням до глибокої осені. Навіть перший сніг не може заглушити декоративну міць квітки.

Зміст:

Садові хризантеми чудово поєднуються з іншими квітами і гідно виглядають не тільки на живих клумбах, але і в букетах. Ці дивовижні квіти полюбилися багатьом жінкам. Різноманіття сортів і видів дозволяє будь-якій господині зробити свій вибір і придбати саме те, що до душі.

Вирощування хризантем з букета – простіше простого!

Для розведення хризантем не потрібно якихось особливих умов. Садівники зі стажем знають, що хризантеми можливо вкорінювати таким же способом як і троянди. Навіть можна скористатися раніше подарованим букетом і висадити сподобалися квіти. Принцип висаджування хризантем з зрізаного букета аналогічний висаджування живцями.

Щоб правильно це зробити, можна скористатися наступною інструкцією:

 • для початку необхідно підготувати черешки. вибрати з букета вподобані хризантеми, видалити з них квіти і листя, прищипнуть верхівки і поставити живці в посудину з водою до появи коріння;
 • для майбутніх квітів підібрати місце в саду або на клумбі. Необхідно щоб воно було Затишне, добре освітлюваним, без вітру і протягів. Якщо квіти висаджуються в ємність, треба взяти таку, щоб вона була діаметром не менше 28 см і з отворами в днище для стоку надлишку води;
 • підготувати грунтову суміш для посадки. Краще підходить слабокислий або нейтральний субстрат. Щоб уникнути гниття коренів ділянку для хризантем повинен бути забезпечений якісним дренажем. Для цього робляться спеціальні канави для стоку зайвої вологи. Для ємностей в ролі дренажу використовується цегляна крихта або дрібний керамзит. Грунт ретельно поливається водою перед висадкою живців;
 • необхідно збагатити грунт мінеральними добривами або перепрів гноєм. Робити це необхідно не менше двох разів на місяць. Підживлення забезпечить рослинам хороше зростання, своєчасне і рясне цвітіння;
 • висадити хризантеми у відкритий грунт або у велику ємність на відстані 35-50см один від одного. При висадці в грунт саджанці необхідно прикрити спеціальною плівкою або газетою. Це допоможе рослинам уникнути дискомфорту при перепаді температур від нічного похолодання до денного перегріву.

Правила живцювання хризантем допоможуть будь-якій жінці виростити на клумбі або підвіконні прекрасні квіти і милуватися ними до появи першого снігу.

Правильний догляд – гідне цвітіння хризантем

Догляд за хризантемами зводиться до правильного поливу, підгодівлі й дотриманню умов зберігання.

Полив рослини здійснюється не менше двох разів на тиждень, але слід стежити за тим, щоб земля під кущем не пересихала. У літні спекотні дні можна організувати додатковий полив квітів.

Щоб пагони добре гілкувалися необхідно систематично прищипувати верхівки слабких гілок. З рослин час від часу потрібно видаляти засохлі суцвіття і зів’ялу зелень. Це допоможе поліпшити декоративні властивості квітів, і вони будуть виглядати яскравіше і соковитіше.

Періодичні підгодівлі добривами благотворно впливають на ріст і цвітіння. Підживлення хризантемам проводять різними добривами. Вибір залежить від фази росту рослини:

 • під час інтенсивної вегетації краще вносити азотовмісні добрива;
 • в період формування бутонів добре підходять калійно-фосфорні добрива;
 • коли рослини відцвітають корисно для підгодівлі використовувати комплексні добрива.

Особливі вимоги пред’являються при догляді за хризантемами з настанням зимових холодів. Деякі рекомендації допоможуть рослині благополучно перезимувати:

 • холодостійкі сорти хризантем годі й викопувати, а залишити на зимівлю в грунті. Але необхідно забезпечити рослині захист від сильних морозів і пронизливого вітру. Робиться це таким чином: після закінчення цвітіння обрізаються стебла хризантем біля самої землі і присипаються торф’яно-піщаною сумішшю. Для посилення захисту обрізаний кущ додатково присипається опалим листям.
 • теплолюбні сортові хризантеми необхідно викопувати і зберігати в підсобному приміщенні. Для таких цілей годяться підвали, комори, сіни або утеплені балкони. Кущ хризантем обрізається на висоті 12-15см і маточники акуратно викопуються. Коріння поміщаються в глибоку тару, дбайливо засипаються вологою торф’яно-піщаною сумішшю і зберігаються при температурі не нижче +5 градусів.
 • добре піддаються зберіганню викопані кущі хризантем з прилеглим грудкою землі. Коріння поміщаються в ємність і присипаються вологою грунтовою сумішшю. Утримувати їх слід в прохолодному приміщенні, захищеному від протягів і зрідка поливати субстрат при пересиханні.

Правильний догляд за хризантемами допоможе зберегти їх до наступної весни. Адже хочеться, щоб вони і далі продовжували радувати яскравими строкатими суцвіттями, насиченою зеленню і створювали чудовий настрій. Перейти на сайт: Джерело

Цікаве відео для вас:


Розшарься!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen + three =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.