Як виростити авокадо

Авокадо – це тропічний фрукт, що володіє терпким горіховим смаком, який подобається дуже багатьом людям. А адже це дерево родини лаврових досить просто виростити самостійно в домашніх умовах і домогтися його плодоношення. Багато людей, з тих, хто задається питанням про те, як виростити авокадо, переживають, що авокадо у них виросте на величезного велетня. Так, в природних умовах дерева авокадо можуть досягати висоти 15 – 20 метрів. Але при розведенні авокадо будинку, воно зазвичай не виростає у висоту більше одного – півтора метрів.

Як виростити авокадо з кісточки

Перш за все, потрібно відправитися в магазин і купити самий стиглий плід авокадо. Після того, як він буде з’їдений, кісточку слід акуратно очистити від слідів м’якоті і промити під водою.

Для запобігання можливого розвитку кореневої гнилі кісточку авокадо слід витримати протягом півгодини в гарячій воді (45 -50 градусів С). Потім дуже гострим ножем з гострого кінця кісточки обережно зрізається шар в 10 – 12 мм. Утворився зріз занурюють у блідо-рожевий розчин марганцівки, що володіє протигрибковим (фунгіцидних) дією. Виконання цих етапів має бути обов’язковим, якщо ви хочете виростити авокадо будинку.

Оброблену зазначеними вище методами кісточку авокадо висаджують в горщик, діаметр верхній частині якого повинен бути 15 – 18 см. На дні горщика робиться дренажний шар з дрібних камінчиків або річкового піску. Грунт для авокадо повинна бути легкою, піщаної. Кісточку авокадо садять в землю так, щоб її зрізаний кінець виступав над поверхнею грунту на 2 -3 мм.

Горщик, з посадженої в нього кісточкою ставлять у тепле (не менше 18 – 20 градусів) і світле приміщення, але від прямих сонячних променів його захищають. Грунт у горщику повинна бути весь час вологою. Але при цьому уникайте надмірного поливання авокадо, т.к. це призведе до загнивання його коренів.

Приблизно через місяць з кісточки авокадо здасться ніжний паросток. Авокадо росте без пересадки в тому ж горше, в який садили кісточка до тих пір, поки не досягне висоти 35 – 45 см. Після цього його пересаджують у великий контейнер для постійного зростання.

Як виростити авокадо будинку: особливості догляду

Авокадо добре почувається в теплому і світлому приміщенні, але прямих променів сонця не любить. Найбільш оптимальною температурою для нього вважається 16 -21 градус С. Взимку необхідно за допомогою фітолампи збільшувати для нього тривалість світлового дня.

Полив повинен проводитися регулярно, але контейнер повинен мати хороший відтік для надлишків рідини. У спекотні літні дні може знадобитися додаткове зволоження для авокадо. Для цього за допомогою пульверизатора обприскують прохолодною водою його листя.

Молоді дерева авокадо потребують регулярної підгодівлі. Для цього в будь-якому квітковому магазині можна купити добрива, призначені для авокадо і цитрусових.

Зростання дерева авокадо регулюється проведенням його обрізки. Але краще для домашнього утримання виростити авокадо спеціальної карликової породи.

При кімнатному утриманні авокадо вперше зазвичай зацвітає у віці старше 7 – 8 років. Але плоди на ньому зав’язуються вкрай рідко. Це пов’язано з тим, що авокадо відноситься до класу перекрестноопиляемих рослин. Плоди в цьому випадку можуть зав’язатися лише при запиленні квіток бджолами, та й то таке спостерігається не частіше ніж в 2% випадків.

Якщо ж ви плануєте виростити авокадо з кісточки і при цьому отримувати від нього плоди, то в такому випадку слід вирощувати два різних типи авокадо. Квіти дерев авокадо розпускаються в строго певний час доби. За цією ознакою авокадо ділиться на два типи: А і В. Для отримання в подальшому плодів авокадо потрібно щоб в одному приміщенні або ділянці росли дерева обох типів. І тоді у вас з’явитися можливість поласувати авокадо, вирощеним власними руками! Перейти на сайт: Джерело

Цікаве відео для вас:


Розшарься!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 11 =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.