Смачний плід авокадо, або як його ще називають, алігаторова груша, сьогодні є не таким вже й рідкісним гостем на нашому столі. Як є авокадо, знають багато, і з цього смачного і корисного фрукта роблять приголомшливі салати. А куди дівається кісточка, звичайно ж, у сміття. Але не поспішайте викидати кісточку від авокадо, адже з неї можна виростити авокадо в домашніх умовах, і це красива рослина стане вашою гордістю на підвіконні.

Як посадити кісточку від авокадо

Для того, щоб посадити кісточку від авокадо, потрібен самий стиглий плід, у якому кісточка дійшла до стану, коли вона готова до дозрівання. Якщо авокадо буде незрілим, кісточка всередині буде незрілою, і авокадо не виросте. Якщо ви купили смачний стиглий авокадо, вийміть кісточку, плід відправте на салатик.

Акуратно з трьох сторін на середині кісточки зробіть три дірочки, під 120 ° і вставте з них три зубочистки. У вас повинна вийти кісточка з зубочистками у вигляді променів на три сторони – це будуть підставки для того, щоб кісточку тримати над ємністю з водою.

Візьміть склянку з чистою водою, зверху покладіть кісточку тупим кінцем вниз, і долийте води до рівня, коли кінець кісточки буде повністю занурений в рідину. Постійно стежте за тим, щоб вода покривала нижній край кісточки авокадо, це зробить процес виростання набагато швидше.

Якщо ви зробили все, як потрібно, залишилося набратися терпіння і чекати, коли кісточка від авокадо проросте у вас на підвіконні. Процес зростання авокадо може зайняти від двох тижнів до місяця, тому уважно стежте за рівнем води під кісточкою авокадо, щоб вона завжди отримувала свіжу вологу. Як зрозуміти, що кісточка авокадо проросла? Коли побачите, що кісточка початку розколюватися навпіл, і з’являться корені, значить кісточка готова до пересадки в горщик. Для цього необхідно, щоб коріння досягли довжини не менше 4 см, а з верхньої сторони кісточки з’явився маленький паросток авокадо.

Найкраще не видаляти кісточку при висадці рослини в горщик, адже дерево авокадо зростатиме прямо з кісточки, і це виглядає красиво і оригінально, як ніби авокадо росте з розколотою підставки. Пізніше кісточка авокадо на підвіконні змінить негарний облущенний зовнішній вигляд на ніжно-рожевий, і ваш авокадо прийме доглянутий і екзотичний вид. Перший горщик для авокадо повинен бути не дуже великим, приблизно до 10 см у висоту, щоб коріння до наступної пересадки встигли повністю вхопити грунт і наситити її киснем. Краще вибрати горщик для пересадки авокадо з пластмаси, з великою кількістю отворів для вентиляції коренів рослини. Авокадо – це тропічне дерево, не забувайте часто поливати й удобрювати рослина, щоб воно росло і радувало вас. Коли авокадо на підвіконні виросте до 15 см, можна пересаджувати його в більший горщик.

Як доглядати за авокадо

Грунт у горщику, де росте авокадо, повинна бути досить пухкої і добре зволоженою. Найкраще для вирощування авокадо в домашніх умовах підходить суміш піску, садової землі і торфу в пропорції 1: 1: 1. Можна додати в грунт вапно або перегній, а для аерації грунту обов’язково додайте керамзит або мох. Не можна переволожити грунт, найкраще авокадо росте в постійно злегка вологому грунті.

Якщо в квартирі занадто сухе повітря, авокадо може почати сохнути. Щоб цього уникнути, горщик з авокадо краще поставити на піддон з вологим мохом і постійно обприскувати листя авокадо з пульверизатора.

Найкраще дерево авокадо в домашніх умовах росте на яскравому розсіяному світлу, на балконі влітку і в холодну пору року на широкому підвіконні з жалюзі. Якщо є можливість, використовуйте фітолампи, які дадуть рослині весь необхідний світло і дбайливий додатковий догляд.

Взимку дерево авокадо на підвіконні може скинути листя, це нормальний процес, рослина в холодну пору року засинає. Навесні листя на авокадо з’являться знову, і рослина буде радувати вас своїм екзотичним видом і прикрашати інтер’єр.

Найцікавіші новини:

Перейти на сайт: Джерело

Розшарься!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × five =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.