Виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах дуже легко. Ви можете вирощувати його на теплому балконі або підвіконні, і … кожен день насолоджуватися свіжими фруктами. Авокадо має не просто прекрасний смак, але і корисні властивості, серед яких використання в профілактиці раку грудей і простати, зниження рівня шкідливого холестерину і уповільнюючи старіння шкіри.

Де взяти кісточку від авокадо?

Повноцінна кісточка для пророщування є тільки в свіжих фруктах. При покупці фрукта віддайте перевагу із зеленою шкіркою, без коричневих плям і трохи м’якому при дотику.

При видаленні кісточки з плоду будьте обережні, щоб не пошкодити її. Плід розділіть навпіл і вийміть кісточку, як показано на фото.

Очищену від м’якоті кісточку якомога швидше встановіть у воду для пророщування – використовуйте зубочистки як найоптимальніший спосіб її утримування у воді. Цей прийом відрізняє від посадки лічі – див. Тут

Як встановити у банку для вкорінення?

Використовувані зубочистки – їх потрібно 2-3 штуки, повинні буквально "стирчати" з авокадо з 4 сторін, підтримуючи занурене на 1/3 насіння в воду плоскою стороною (!). Гостра сторона повинна виступати над баночкою.

Поставити ємність для пророщування / в нашому випадку це 250-мг баночка правильніше на підвіконня.

Не можна допустити підсушування кісточки, так що регулярно і додавайте воду в баночку.

Через 3-4 тижні побачите кісточку, що почала тріскатися і проростати, от як на фото.

Коли банку повністю заповниться корінням і з’являється стебло, ви зможете акуратно відокремити її від рослини і укоренити в квітковий горщик з грунтом. Верхівка рослини повинна виступати над поверхнею землі в горщику.

Догляд за авокадо в домашніх умовах

Рослині потрібно родюча, збагачена гумусом, грунт. При цьому – водо / повітропроникна, одночасно утримує вологу.

Рослину висаджують в горщик, близької до розміру / об’єму банку, в який проросли корені.

Авокадо любить тепле місце. Однак, не слід ставити його під сонце, правильніше знайти місце де півтінь.

Оптимальна температура цвітіння близько 20 градусів, але не нижче 10 градусів. Наприкінці весни і влітку розумніше виносити рослину в сад або на балкон, але в осінньо-зимовий період переносити горщик в будинок.

Полив. Авокадо любить вологий грунт, тому поливати влітку доводиться рясно. Навесні і восени досить поливати два рази на тиждень. Взимку можна дати рослині відпочити, тому його поливають один раз на тиждень.

Пересадка. Молоді рослини досить пересаджувати один раз на рік в більший за обсягом горщик і краще робити це навесні. Дорослі важко переносять пересадку і досить робити це кожні 2-3 роки.

Скільки доведеться чекати перших плодів? Вирощування авокадо в домашніх умовах при гарному догляді призведе до його першого цвітінню через 4-6 років. Плоди дозрівають довго, близько 6-8 місяців. Але! Одне маленьке деревце, вирощене з кісточки, буде плодоносити, щонайменше, 50 років.

Авокадо – дерево вічнозелене і довгоживучі – зустрічаються рослини віком більш ніж 100 років, які досягли значних розмірів – до 20 метрів у висоту.

Найбільш поширені помилки при вирощуванні авокадо

  1. Перезволоження. Рослина любить вологу, тому недосвідчені квітникарі вельми енергійно починають його поливати, буквально заливаючи. На жаль, в результаті листя починає жовтіти і засихають. Якщо трапилося залити авокадо, просушіть грунт у горщику протягом декількох днів, і все повернеться на круги своя.
  2. Обприскування з водопровідною водою. Кімнатні рослини, як правило, обприскують водопровідною водою. Варто пам’ятати, що авокадо не любить подібний "догляд". Регулярне обприскування листя водопровідною водою може призвести до появи грибка на листках і стеблі. Перший симптом захворювання – поява білого нальоту на листках.
  3. Сонячне світло. Поширена помилка – виставити горщик в рослиною на балкон, яскраво освітлюється річним пекучим сонячним світлом.

Сонце може швидко спалити тонкі листи авокадо – деревце зів’яне і гине.

Краще поставити його в півтінь або ще краще – залишити в квартирі. Так безпечніше.

Корисні харчові властивості

Перейти на сайт: Джерело

Цікаве відео для вас:


Розшарься!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven + 2 =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.