Як виростити авокадо в домашніх умовах

Авокадо – це дуже красиве дерево, яке належить сімейству лаврових. Посадіть його у себе вдома – і воно буде цілий рік радувати вас і вашу родину, а також створювати особливий антураж тропіків у вашому домі.

Батьківщина цього фрукта – ліси Південної Америки. Проте, не дивлячись на те, що ми живемо трохи в іншій кліматичній зоні, спробувати виростити авокадо у себе вдома можна. Але для цього, звичайно ж, потрібно все знати про те як виростити авокадо в домашніх умовах. Якщо ви не знаєте, то ми з редакцією сайту www.rasteniya-lecarstvennie.ru розповімо вам про це!

Отже, як виростити авокадо будинку?

Кращий час для посадки авокадо – кінець зими або початок весни. Для посадки авокадо потрібно використовувати кісточку, витягнуту з самого стиглого і соковитого фрукта, який ви змогли придбати. Щоб бути впевненим, що фрукт обраний вірно, запам’ятайте: кісточка всередині авокадо повинна трохи стукати або ж глухо гриміти, коли ви трясете фрукт. Це є показником того, що фрукт стиглий і кісточка дуже добре зможе відокремитися від м’якоті фрукта. Однак сам авокадо повинен бути твердим, але ні в якому разі не м’яким. Акуратно витягнуту кісточку потрібно дуже ретельно відмити і протерти м’яким рушником.

Після її підготовки потрібно вибрати один з двох шляхів вирощування дерева: або ви спочатку пророщують кісточку, а вже потім садите її, або ж відразу садите її в горщик.

При виборі першого варіанту потрібно підготувати спеціальне пристосування, на зразок того, в якому ми ставимо цибулю для отримання зеленого пера навесні. Кісточку потрібно буде помістити у воду, але не повністю. Для цього в ній роблять 3 дірочки, розташованих у центрі на рівновіддаленому один від одного відстані. Самі дірочки необхідно робити тільки під кутом, для того, щоб кісточку можна було нанизувати на зубочистку або сірник. Після цього закріплюємо отриману контракцію в банку, наповненою прохолодною, але кип’яченою водою. Кісточка повинна лише трохи торкатися води. У безпосередній близькості від води повинна знаходитися більш товста її сторона.

Замість цього пристосування можна використовувати і інше, взявши за основу картон, який зможе підтримувати кісточку.

Через кілька тижнів на кісточці повинні утворитися корінці невеликого розміру. Коли їх розмір досягне 3 см. Кісточку фрукта можна садити в землю.

В якості грунту для посадки авокадо використовуйте таку суміш: змішайте рівні частини перегною, сирого торфу, садової землі крупного піску. Пам’ятайте, що рослина не любить кислі грунти, тому в отриману суміш додайте невелику щіпку вапна.

Для посадки авокадо використовуйте звичайний пластмасовий горщик. Його діаметр повинен бути не менше 8 см. Висота – 10-12 см. Не варто використовувати глиняний, адже він має властивість виділяти вологу через стінки, а це рослина не може без неї. Дно обраного горщика має прекрасно пропускати вологу. Якщо в дні вже є отвори, то зробіть ще кілька додаткових, всередину горщика покладіть дренаж із спеціальних гранул, або ж керамзиту.

Якщо Ви вибрали другий шлях вирощування авокадо, то кісточку не варто повністю засипати землею, досить занурити її в субстрат тільки на 1/3.

Садити кісточку авокадо потрібно тільки гострим кінцем вгору, так як саме з цього місця зародок буде пробиватися до світла.

Авокадо є рослиною, яка прагне до витягування в ріст, тому потрібно його постійно обрізати.

Дерево не любить прямі сонячні промені, тому поставте горщик з рослиною біля північного вікна або ж в тіні. Взимку намагайтеся штучно збільшити тривалість світлового дня, використовуючи фітолампи. Спеціальні фітолампи можна купити в звичайному квітковому магазині.

Полив дуже важливий для авокадо. Якщо грунт хоча б трохи буде пересушена, то дерево просто скине листя. У літню пору року поливати авокадо варто рясно, взимку кількість поливу потрібно зменшити. Для мінімізації впливу на рослину сухого клімату потрібно обприскувати його водою.

Найкраще дерево відчуває себе при температурі повітря від 16 до 20 градусів, якщо температура відхилена в одну зі сторін, то це не кращим чином позначиться на його розвитку.

Розмножується авокадо не тільки кісточкою, але і за допомогою живців. Якщо ви хочете робити сортове розмноження, то слід використовувати щеплення.

Навесні і влітку дерево потрібно удобрювати рідкими мінеральними добривами, призначеними для тропічних рослин.

Висота дерева авокадо в природі може бути максимально 18 метрів, в домашніх умовах же вона зазвичай становить 1 метр.

Особливості догляду за авокадо:

* Взимку авокадо може скинути листя, які знову з’явиться на дереві весною.

* Мінімальний догляд за авокадо – рясний і постійний полив, а також мінеральні добрива один раз на місяць.

При підготовці публікації використано фото: ВД "Бонніер Пабликейшенз"/ Юлії Каптеловой, Ігоря Савкіна, Поліни Власової, Олега Кулагіна

koshka611, www.rasteniya-lecarstvennie.ru

– Залиште, будь ласка, свій коментар нижче! Нам важливо знати Вашу думку! Спасибі! Перейти на сайт: Джерело

Розшарься!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × four =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.