Як відмити пригоріла каструлю

Господині на кухні думають не тільки про те, як смачно і корисно нагодувати всю сім’ю, а й стикаються з проблемою прибирання. Прибирання на кухні включає дещо більше, ніж прибирання в спальні або у вітальні. Тут, крім пилу на полицях і сміття на підлозі, накопичується в раковині брудний посуд.

Якщо каструля пригорає після кожного приготування їжі, це зовсім не означає, що Ви погана господиня. Може, досить просто замінити її на іншу, більш якісну? Але іноді навіть при якісній посуді в процесі приготування їжі каструля може істотно забруднитися. і відмити її звичайним способом, застосовуючи звичний засіб для миття посуду, дуже важко.

На сьогоднішній день існує досить багато способів очищення посуду від залишків пригоріла їжі. І це не дивно, адже людство вже споконвіку готує їжу із застосуванням посуду і вогню.

Як відмити пригоріла каструлю миючим засобом?

Один з найпростіших і досить ефективних методів. Залийте внутрішність підгорілою каструлі невеликою кількістю води і розчиніть у ньому Ваше звичне миючий засіб для посуду . Нехай постоїть стільки, скільки Ви можете чекати (ніч або цілий день, або навіть кілька годин). За цей час можна зайнятися будь-якими іншими справами, а потім приступити до миття пригоріла і "откісшей від нагоревшего" каструлі. Повірте, відмити її не складе Вам великих труднощів. Для цього скористайтеся жорсткої щіточкою. Можна спробувати потерти і твердої стороною губки для миття посуду.

Для більшої ефективності або за браком часу можна виконати наступне. Також, як і описано вище, залийте пригоріла каструлю невеликою кількістю води з розчиненим у ній миючим засобом. Але замість того, щоб залишити її на досить тривалий час для откісанія, включіть газову плиту і поставте каструлю на вогонь. Доведіть воду з розчиненим миючим засобом до кипіння. Остудіть. Тепер відмити пригоріла каструлю навіть легше, ніж у першому випадку. Пригорілі їжа просто відпадає від поверхні посуду, зусиль з вашого боку потрібно мало.

Як очистити підгорілу каструлю содою?

Якщо залишки їжі пригоріли дуже сильно. то спробуйте скористатися іншим методом. Засипте внутрішність каструлі достатньою кількістю харчової соди. Сипте щедро, не шкодуйте! Але й не перестарайтеся, щоб даремно не витрачати продукт. Тепер додайте в каструлю трохи води. Сода повинна стати вологою, не переборщіть з водою! На цьому Ваші дії закінчилися, тепер діяти необхідно соді. Для цього залиште посуд у раковині на кілька годин (краще всього на ніч).

Вранці відчистите роз’їдений мокрою содою шар їжі. При необхідності повторіть процедуру засипання содою, але вже не на такий тривалий час. Як тільки Ви позбулися повністю від пригоріла їжі, обполосніть каструлю проточною водою.

Як відмити пригоріла каструлю: бабусині рецепти

Дані способи очищення пригоріла посуду складалися століттями і вироблялися у людей методом проб і помилок, за допомогою тривалих спостережень.

 • Ефективно видалити залишки пригоріла їжі можна за допомогою гарячого розчину кальцинованої соди. На 1 л води для цього цілком достатньо 25 г соди. Остудіть трохи і потріть дно посуду жорсткою губкою. Потім промийте каструлю проточною водою і насухо витріть рушником. Каструля наче й не пригорає!
 • Відмити алюмінієві каструлі від залишків пригоріла їжі можна за допомогою води з додаванням кількох крапель нашатирного спирту. Поверхня посуду не пошкоджується, пригорілі їжа відмивається без особливих зусиль.
 • Добре відмивається пригорілі каструля, якщо поставити її откісать, щедро посипавши дно сіллю. Через кілька годин сіль роз’їсть пригорілі залишки їжі, і миття каструлі не заподіє Вам проблем.
 • Свіжу, що не застояну пригоріла алюмінієву каструлю можна відмити, протерши пригорілі залишки їжі на ній свіжим шматочком зеленого кислого яблука.
 • Для алюмінієвого посуду гарний і наступний бабусин рада: закип’ятіть в пригоріла каструлі воду з цибулею. Після чого вона легко відмиється від залишків їжі.
 • Сильно пригоріла каструлю можна відмити дуже простим способом. Просто наповніть її звичайною водою, поставте на вогонь і кип’ятіть протягом 1-2 ч .

Таким чином, що б не трапилося на Вашій кухні в процесі приготування їжі, відмити пригоріла каструлю можна дуже легко. Багато чи мало у Вас часу, рецептів достатньо, тому вибирайте найбільш підходящий для Вас.

Бабусині рецепти відмивання залишків пригоріла їжі завжди славилися своєю ефективністю, простотою і дешевизною використання, тому якщо каструля в процесі приготування їжі з якихось причин пригоріла – не турбуйтеся. Тепер Ви знаєте безліч способів усунення даної неприємної, але звичної для всіх без винятку господинь проблеми.

Спеціально для LadySpecial.ru – Марго Перейти на сайт: Джерело

Цікаве відео для вас:


Розшарься!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 − 1 =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.