Повернутися до списку статей

Ви вже вирішили що будете шити, знайшли викрійку і підібрали тканину. Що далі? Потрібно підібрати відповідні нитки і голки.

Існує багато видів голок і ниток як для шиття, так і для інших видів рукоділля: для бісеру, для роботи зі шкірою, для вишивки…

Нитки

Бавовняні. Складається на 100% з бавовни. Використовується для різних х / б тканин і трикотажу. З найбільш товстих бавовняних ниток можна плести мереживо або робити вишивку.

Армовані. Така нитка складається з лавсанового стрижня і обплетення, яка може бути з різних волокон. Відрізняються особливою міцністю і еластичністю. Використовуються практично для всіх видів тканин. Розглянемо класифікацію армованих ниток.

ЛХ. Склад: лавсан 56%, бавовна 44%. Температура прасування: не вище 200 С.

ЛЛ. Склад: лавсан 100%. Температура прасування: не вище 150 С.

ЛЗ. Склад: лавсан 56%, сіблон 44%. Температура прасування: не вище 150 С.

Капронові (поліамідні). Буває двох видів. Кручені нитки використовуються восновном для пошиття взуття та шкіргалантереї. Мононитка зручна для потайних рядків і подшіваясь низу виробів з різних видів тканин. Недолік такої нитки – жорсткість. Температура прасування: не вище 100 С.

Поліефірні (поліестер). Нитки з штапельного поліестеру використовуються при пошитті виробів з трикотажу та інших тканин, що тягнуться. Зберігають міцність і еластичність при багаторазовому розтягуванні. Нитками з 100% поліестеру навпаки, зшивають тканини, які мало тягнуться.

Текстуровані. Ці м’які, добре тягнуться, еластичні нитки виготовляють з лавсану, застосовуючи спеціальні способи обробки. Використовуються для обметування внутрішніх швів виробів з самих різних тканин і для пошиття трикотажу.

Спандекс. Стрижень такої нитки з латексу або поліуретану. Може бути з обмоткою або без неї. Тонка, добре тягнеться, еластична і пружна. Використовується для додавання міцності й еластичності при в’язанні; в якості основної нитки в бісероплетіння; для додання додаткового об’єму деталям з тонких тканин. Щоб вийшли збірки, потрібно використовувати спандекс в якості нижньої нитки, а натяг верхньої нитки трохи послабити.

Металізовані. Тонкі металеві нитки різних кольорів. Використовуються для вишивки та декоративних швів.

Нитка підбирається до тканини не тільки за кольором, але і за її товщині: для тонких тканин – тонкі голки, а для щільних – товсті.

При шиття на швейній машині верхня і нижня нитка повинні бути однаковими.

Голки

Діаметр голок для шиття може бути від 0,6 мм до 1,2 мм. Дізнатися його можна з номера, вказаного на упаковці: 0,6 мм – № 60, 1 мм – № 100, 1,2 мм – № 120. Така нумерація використовується в Європі. У США номери можуть бути від 8 до 21. Часто на упаковці з голками вказують обидва номери: № 120/21. Голки з непарними номерами довшим. У подвійних і потрійних голок прийнята така нумерація: по першому числу можна визначити відстань між голками, а другий число – це вказує діаметр голки.

Універсальна голка. Підходить практично для шиття всіх типів тканин. Для обробної строчки можна вибрати універсальну голку великого діаметру. Підходить для тканин: платтяні, костюмні, плащові, пальтові.

Голка з заокругленим кінцем. Використовується для трикотажу і еластичних тканин. Чи не проколює, а розсовує волокна, тому не утворюються затягування і дірочки. Підходить для тканин: трикотаж, тканини з лайкрою і еластаном, корсетная тканину.

Шарп або гостра голка. Така голка спеціально призначена для тканин типу мікрофібри, в яких тонкі нитки дуже щільно сплетені. Добре підходить для оздоблювальних строчок на важких і щільних тканин. Не можна використовувати для щільного трикотажного полотна, особливо якщо в його складі є нейлон або поліестер. Підходить для тканин: шовк і тканини з мікроволокон.

Гобеленові. Велике вушко спеціально для товстих ниток, закруглений кінець. Довжина голки залежить від номера: чим більше діаметр голки, тим вона коротша.

Голки для шкіри. Довгі, з тригранним гострим кінчиком. Підходить для тканин: шкіра, замша.

Голки для вовни. Товсті голки середньої довжини з великим вушком.

Джинсові. Довгі, тонкі, з великим низьким вушком. Вістря закруглене. Підходить для тканин: джинсова, парусина, саржа, штучна шкіра і замша.

Штопальні. Довгі, середньої товщини, з гострим кінчиком.

Циганські або мішечні. Особлива категорія голок. Дуже довгі – до 200 мм і товсті – 2-5 мм.

Наметочним. Довгі, тонкі голки.

Вишивальні. Короткі голки з великим вушком, кінчик закруглений.

Голки для бісеру. Тонка, коротка, з невеликим отвором. Особливість такої голки – однаковий діаметр по всій довжині.

Голки потрібно часто міняти: через 10-12 годин шиття або після того, як готове дві речі.

Отже, ви тепер знаєте, які нитки і голки вам потрібні. Наступний крок – вибір фурнітури і покупка різних дрібниць, які будуть потрібні вам під час роботи.

Також читайте here.

З чим читають

Розшарься!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × one =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.