Як все починалося

Коріння електронної пошти виходять з далекого 1965 року. Саме тоді, в Массачусетському технологічному інституті була написана найперша програма для обміну електронними листами. Вона була призначена виключно для обміну повідомленнями всередині одного мейнфрейма – гігантського комп’ютера, який був серцем будь-якої організації. Ця технологія кардинально відрізнялася від сьогоднішньої. Для того щоб лист був доставлений адресату потрібно обов’язково знати всі комп’ютери, "крізь" які воно пройде. Уявіть собі адреса начебто gate1! Server1! Server2! Gate2! Julia. У таких адресах немає нічого страшного, якщо вони використовуються всередині щодо невеликої компанії. А що якщо таких машин десятки?

Але, цей час минув, це було давно… Сьогодні у нас є такі чудові технології як DNS і SMTP, і саме, завдяки їм, сьогодні ми маємо те, що маємо.

По суті своїй, електронна пошта сьогодні неймовірно схожа на реальну (тобто паперову) пошту. Ви досі не знаєте, як створити електронну адресу? Тоді читайте уважно далі нашу статтю.

В електронній пошті є практично все: і відділення, і адресати, і звіти про доставку, і вкладення і багато, багато іншого. Інша справа, що це вигладить трохи інакше, але зміст той самий.

Як би там не було, але для простого обивателя все це звучить досить незрозуміло. Саме тому давайте розглянемо процеси доставки листів двома способами: традиційним і електронним.

Паперова пошта:

1. Відправник дістає папір, пише лист.

2. Завертає лист в конверт і пише на ньому інформацію про адресата:

a. Індекс поштового відділення одержувача

b. Адреса одержувача

c. ПІБ одержувача

3. Відносить цей лист у поштове відділення.

4. Поштове відділення обробляє цей лист відповідно до інформації про адресата і відправляє його в поштове відділення адресата (відповідно до індексу).

5. У поштовому відділенні адресата цей лист обробляють і доставляють адресату (або ж повідомляють його).

Електронна пошта:

1. Відправник відкриває поштову програму (веб-інтерфейс) і пише лист.

2. Відправник вказує електронну адресу одержувача виду "login@domain.com".

3. Поштова програма відправляє лист на поштовий сервер, до якого прив’язана.

4. Поштовий сервер відправляє лист сервера адресата.

5. Сервер адресата обробляє одержаний лист і "кладе" його в поштову скриньку адресата.

6. Пізніше адресат може "забрати" (прочитати) цей лист в будь-який час за допомогою поштової програми або веб-інтерфейсу.

Як і було сказано раніше, обидва процеси майже не відрізняються. В якості поштових відділень виступають сервера, в якості поштового індексу – домен, в якості ПІБ одержувача – перша частина електронної адреси (логін). Різниця полягає лише в тому, що по електронній пошті листи доставляються миттєво. Ну і не варто забувати, що на це не витрачається папір, що важливо в наш час.

Тепер, коли ви знаєте деякі основи роботи електронної пошти, давайте безпосередньо розберемося, як створити адресу електронної пошти.

Як ви вже зрозуміли, електронна пошта за своєю суттю є дуже дешевою. Для її забезпечення не потрібно нічого, крім сервера. При цьому сервера абсолютно все одно, скільки акаунтів він обслуговуватиме: хоч 1000, хоч 1000000. Електронні листи приходять не так часто, а ресурси, необхідні на обробку одного листа, просто мізерні.

Саме тому в інтернеті існує величезна кількість безкоштовних поштових сервісів. Навіщо їм це? Вони на цьому заробляють. Як? Реклама на сторінках веб-інтерфейсів. Так, вони заробляють з цього копійки. Але витрачають адже ще менше. Так що і вівці ситі, і вовки цілі.

Який поштовий сервіс використовувати?

Це вже ваш вибір. Зазвичай їх порівнюють по дизайну, кількістю реклами, функціоналу і надійності. На нашу скромну думку, Gmail є чимось на зразок золотої середини. Користувачі поштових скриньок від Google ніколи не скаржилися на недоставлені або "биті" письма. Крім того, у Gmail досить приємний і функціональний веб-інтерфейс, що теж не можна не оцінити. Після того, як ви дізнаєтеся, як створити адресу електронної пошти в Gmail, вам не складе труднощів зробити це.

Якщо вам він все-таки з яких-небудь причин не підходить, то ви можете скористатися послугами інших компаній. Приміром, відомий Яндекс. Останнім часом Яндекс заворушився і почав активно переосмислювати свої сервіси. Вже сьогодні їх поштовий сервіс працює досить адекватно, так що до того моменту, як ви читаєте цю статтю, все має бути ще краще.

Не будемо обділяти увагою й Mail.Ru у зв’язку з їх популярністю, проте вам явно не варто ганятися за більшістю. Справа в тому, що за Mail.ru вже досить давно тягнеться такий неприємний хвіст, як зламані облікові. Крім майже повної відсутності захисту, Mail.Ru вважає нормальним розміщення дратівливих анімованих банерів в веб-інтерфейсі і видалення неактивних аккаунтів протягом трьох місяців з моменту останнього входу.

Для того щоб почати використовувати поштову скриньку в цих сервісах достатньо лише знати, як створити адресу електронної пошти, а для цього необхідно пройти невелику реєстрацію. Вона не займе у вас більше пари хвилин, однак дасть не тільки доступ до поштової скриньки, але і до багатьох інших сервісів тієї ж компанії.

Також читайте here.

З чим читають

 • Як створити адресу електронної пошти Як створити свій E-mail або Gmail

  Як створити свій E-mail (емейл, е майл) або Gmail в Google? Якщо людині потрібно було створити поштову адресу електронної пошти, то зробити це можна дуже швидко, всього за кілька хвилин. Наприкла…

 • Адреса електронної пошти

  У кожного ящика в Інтернеті є своя адреса. Без нього просто-напросто неможливо було б користуватися поштою. Тобто якщо людина відправляє і отримує листи по Інтернету, значить, адреса в нього є. Н…

 • Реєстрація пошти.

  Поштова служба hotmail.com належить всесвітньо відомої корпорації Microsoft . Маючи поштову скриньку на цьому сайті, Вашу поштову скриньку буде захищений від зловмисників останніми системами безп…

Розшарься!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 1 =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.