Проведені дослідження показали, що у жінок, які курили під час вагітності, значно частіше народжуються діти з такими вродженими дефектами як клишоногість, повідомляє журнал "American Journal of Epidemiology ". За даними досліджень, ризик клишоногості серед дітей матерів, які курили протягом перших трьох місяців вагітності, вище на 34%. Якщо куріння матері поєднується з спадковим фактором, то ризик клишоногості зростає в 20 разів.

Дослідники заявляють: більшість жінок схильні обманювати себе, вважаючи, що куріння "легких" сигарет завдає менше шкоди організму. Проведений у Великобританії опитування показало, що жінки частіше за чоловіків курять "легкі" сигарети.

Шанувальниками таких марок як Silk Cut, Marlboro Lights, Camel Light є 58% жінок, що палять і 50% чоловіків, які палять.

Більшість жінок пояснюють куріння "легких" сигарет упевненістю в тому, що вони менш шкідливі для здоров’я. Однак медиками давно доведено, що наслідки від куріння "легких" сигарет не менш серйозні. Більш того, "легкі" сигарети можна навіть назвати більш небезпечними, оскільки, ошукані характеристикою "легкі", Люди менше обмежують себи при палінні. Будь-які сигарети – будь то "легкі", "спеціальні" і т.д. – Вкорочують життя кращого. М.Борисова (За матеріалами Ananova.com)

Багаторічні дослідження медиків виявили, що наслідком куріння жінки під час вагітності може стати діабет або ожиріння її майбутньої дитини.

Перші обстеження 17 тис. Новонароджених були проведені в 1958 р коли одночасно акушери з’ясовували у породіль, які не курили вони під час вагітності. Чергові дослідження в пологових відділеннях проводились і надалі, а народжене потомство перебувало під лікарським наглядом до 33 років.

У підсумку, відзначає телекомпанія Бі-Бі-Сі, з’ясувалося, що у значної частини тих, чиї матері курили перед їх народженням, був встановлений діабет або ожиріння, починаючи з 16 років, коли ці захворювання дуже рідкісні.

Лікарі уточнюють, що ймовірність появи діабету або ожиріння у таких категорій пацієнтів на третину вище, ніж у тих, чиї матері не палили, коли були вагітні. Результати досліджень опубліковані в останньому номері авторитетного "Британського медичного журналу".

Благодійна організація допомоги діабетикам заявила, що вважає важливими висновки лікарів про небезпеку куріння під час вагітності. Але фахівець з діабету і ожиріння з Університету Ліверпуля д-р Джон Уілдінг закликає не поспішати з висновками. "Я згоден з тим, що є всі нові причини утримувати жінок від куріння під час вагітності, але я думаю, що доказів конкретного зв’язку цього з діабетом все ще недостатньо".

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, куріння тютюну несе глобальну загрозу для здоров’я жінок і дівчаток.

Згідно з даними нового дослідження, проведеного Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), при збереженні темпів ведення тютюновими компаніями агресивної рекламно-маркетингової політики світова спільнота може стати свідком різкого збільшення захворювань, пов’язаних з курінням тютюну, серед жінок і дівчаток.

ВООЗ також звинувачує тютюнові компанії в те, що, представляючи тютюнові вироби в якості засобу для досягнення зрілості, набуття впевненості і сексуальної привабливості, вони тим самим "експлуатують прагнення жінок до досягнення рівності в усіх відношеннях". Експерти агентства вказують на те, що, виступаючи в якості спонсорів конкурсів краси, спортивних заходів і навіть жіночих організацій, тютюнові компанії змушують молодих жінок користуватися своїми продуктами.

У дослідженні дається аналіз того, яке шкідливий вплив робить куріння тютюну на жінок. "Вагітні жінки, які жують або курять тютюн або є пасивними курцями, піддаються високому ризику виникнення викиднів або народжують недоношених дітей, які особливо схильні до інфекційних захворювань", – Стверджують автори дослідження, відзначаючи також, що курці-жінки частіше ніж некурящі жінки схильні до ризику виникнення безпліддя і більш ранньому настанню менопаузи.

Коментуючи дані дослідження, Генеральний директор ВООЗ Гро Харлем Брундтланд вказала на необхідність захистити права жінок і дітей на безпечне довкілля. "Жінки в усьому світі є пасивними курцями і через це піддаються серйозним небезпекам. Нові дані показують, що куріння батьків призводить до більш частих випадків виникнення синдрому раптової дитячої смерті, а також таких захворювань як астма, бронхіт, застуда і запалення легенів у дітей".

У дослідженні міститься також ряд рекомендацій, застосування яких знизить загрозу з боку куріння тютюну, включаючи введення заборони на куріння в громадських місцях і рекламу тютюнових виробів, а також поширення відповідної інформації серед жінок і дівчаток

Також читайте here.

З чим читають

Розшарься!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − eleven =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.