Як розрахувати індекс маси тіла за формулою

На просторах інтернету і сторінках підручників, можна знайти безліч методик щоб розрахувати індекс маси тіла, пропорційність, норму не норма ваги і так далі.

Короткий зміст статті :

На сьогоднішній день єдиною і офіційної методикою визначення індексу маси тіла затвердженої Всесвітньою організацією охорони здоров’я – є методика бельгійського статиста і соціолога Адольфа Кетеле, яка була розроблена в 1869 році.

Вимірюємо ІМТ різними методиками

Методика проста: індекс маси тіла (далі ІМТ) дорівнює масі тіла розподіл на висоту людини в квадраті. Система вимірювання: кілограми на метри.

Розглянемо на прикладі: вага дівчини дорівнює 60 кг, а зріст 176. Виходячи з формули отримуємо: ІМТ = 60 1,76 ^ 2 = 19,4

Всесвітня організація охорони здоров’я (далі ВООЗ) інтерпретує результати ІМТ наступним чином:

ІМТ – менше 16 – серйозний дефіцит маси тіла. У терміновому порядку потрібно звернеться до лікаря і почати набирати масу;

ІМТ – від 16 до 18,5 – дефіцит маси тіла. Варто звернути свою увагу і трохи видужає, якщо не виходить, то звернеться до лікаря;

ІМТ – 18,5 – 25 – норма, просто потрібно продовжувати здоровий спосіб життя;

ІМТ – 25-30 – надмірна вага, необхідно скинути кілька кілограмів;

ІМТ – 30-35 – ожиріння першого ступеня, потрібна консультація лікаря в терміновому порядку;

ІМТ – 35-40 – ожиріння другого ступеня, потрібна консультація лікаря в терміновому порядку.

Але вищезгадану методику варто використовувати обережно. Вона має безліч недоліків і деякі фактори, просто не враховані. Наприклад, якщо за допомогою цієї таблиці намагатися оцінити спортсменів, у яких атлетична статура і сильно розвинена мускулатура – результати можуть вийти помилковими з свідчити про ожиріння (ІМТ буде занадто високим. Тому для більш об’єктивних і точних результатів поряд з оцінкою ІМТ варто визначати індекс центрального ожиріння (далі Іцо).

На основі всіх недоліків і недоліків раніше викладеної методики, був розроблений спосіб обчислення індексу об’єму тіла. Але на даний момент цей метод використовують тільки в США, в Росії та СНД – на даний момент залишений без уваги.

Ізраїльські дослідження стверджують, що чоловіки з ІМТ від 25 до 27 мають найбільш максимальну тривалість життя.

До вищезгаданою методикою можуть застосовуватися різні ситуативні індекси.

Якщо зріст людини нижче середнього (від 155 до 170) – індекс Брока буде оптимальним обчислювачем. Від зростання віднімаємо 100 см потім ще віднімаємо 10 (15%).

Індекс Брейтмана – обчислює нормальну масу. Формула: зростання (у см) множиться на 0.7 і віднімається 50.

Індекс Бернгара – виводить ідеальну масу тіла. Формула: зростання (у см) множиться на окружність грудної клітини (в см) і ділиться на 240

Індекс Давенпорта – обчислює ожиріння. Формула: вага людини (в гр) ділиться на зріст (в см) піднесений в квадратний ступінь. Якщо результат перевищує 3 цілих, то можна говорити про ожиріння. Очевидно, що дана методика схожа зі стандартним ІМТ, тільки результат виходить розподілом на 10.

Індекс Одера – обчислює нормальну масу тіла по відстані від симфізу до тімені (в см). Відстань множиться на 2, а потім віднімається 100.

Індекс Ноорд – виводить нормальну вагу. Формула: зростання (у см) множать на 420 і ділять на 1000.

Індекс Татона – виводить ідеальну масу тіла. Зріст (у см) – 100, потім ділимо на 20, додаємо 100. Після від зростання потрібно відняти раніше отриманий результат.

Як показує клінічна практика, зазвичай використовую метод Брока – він найбільш об’єктивний. Крім зросту і ваги, можуть використовувати такі показники, як: товщину шкірних складок. Цей метод ввів Коровін. Його методика передбачає: визначення товщини шкірної складки в надчеревній ділянці. Якщо довжина більше 1,5 см – це свідчить про наявність зайвої ваги і скоріше всього ожирінні.

ІМТ і вагітність

Бабусині поради про те, що потрібно їсти за двох вже давно в минулому. Сучасне життя диктує нові умови, і надмірна захопленість їжею може привести до негативних наслідків, як фізичним, так і психологічним.

При вагітності надбавка у вазі нормальне явище, але, скільки можна вважати нормою? Вага додається як правило через двох факторів: дитина (амінокислотна рідина, плід, плацента) і мати (зростання матки, збільшені молочні залози, обсяг жиру, води, крові).

З вищезгаданих факторів нормальної надбавкою буде вага від 8 до 12 кг. Цікавий факт: за американськими стандартами вага повинна збільшиться від 11 до 17 кг.

Потрібно звернути увагу, що вага додається нерівномірно, протягом усіх 9 місяців. Найбільше наростання маси спостерігається після двадцятого тижня виношування, тому не варто панікувати на другому місяці про страшний недобір в масі.

Отже, що скільки важить?

Дитина: як правило, від 3 до 3,5 кг.

Матка: близько 1 кг.об’емм крові: від 1,3 до 2 кг.

Рідина, тканина молочних залоз, жир: 4 – 4,5 кг.

Плацента: від 0,3 кг до 0,9 кг.

Навколоплідні води: 1 кг.

Під час планових оглядів, останні три місяці – вага матері і дитини активно перевіряється лікарем. Результати спостережень перевіряються лікарем за спеціальною шкалою. Розраховується все приблизно за такою методикою: надбавка у вазі малюка на кожні 7 днів не повинна перевищувати 22 г на 10 см. Наприклад, якщо малюк за тиждень виріс на 150 см, то і у вазі набрати можна не більше 330 гр. при зростанні в 180 см, не більше 400 гр. Вищезазначені дані можна використовувати приблизного щоб розрахувати індекс маси телабеременной.

Якщо при визначенні ІМТ – результати показали зайву надбавку у вазі – не варто засмучуватися. На це може бути декілька об’єктивних чинників, які також варто врахувати

По-перше, це вік матері. Чим він вищий, тим і більше маса. Зрілі жінки схильні до повноти.

По-друге, якщо на перших тижнях, під час токсикозу, була сильна втрата у вазі – організм спробує «наздогнати» графік, а з цього випливає, що може бути серйозний стрибок у вазі. Тому в цьому випадку варто орієнтуватися не на весь після токсикозу (коли він став менше), а до вагітності (нормальний) і потім до нього додавати фактори, описані вище.

По-третє, великий плід. Іноді малюки народжуються з вагою в понад 4 кг. Це не обов’язково ожиріння, але варто врахувати, що плацента від такої дитини також буде більше.

По-четверте, двійня. Досить рідкісний випадок, але і його варто врахувати.

По-п’яте, тривала затримка вод в організмі (набряки). У цьому випадку варто обов’язково звернутися до лікаря.

Чому надмірна вага небезпечний?

Надмірна вага збільшує ризик виникнення: геморою, задишки, втоми, болю в спині, тиску.

Також, із зайвою вагою, збільшується маса тіла тканини. М’язи втрачають свою пружність і еластичність через скупчення в них води і жиру. Як наслідок важких пологів не уникнути.

Якщо у жінки була зайва вага і вагітності, ризик для її і здоров’я дитини також дуже високий. Плід після народження може бути більше середнього, а значить, вагітність і пологи будуть з ускладненнями. Тому варто частіше звертатися до лікаря і дотримуватися правильну дієту для вагітних. Перейти на сайт: Джерело

Цікаве відео для вас:


Розшарься!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × one =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.