Як поліпшити поставу.

Неспроста побутує думка, що зовнішність людини починається з його постави. 26 хребців, з яких складається хребет, підтримують кожен рух, що виконується вами. І навіть коли ви розслаблені, ваші м’язи і зв’язки підтримують ваш вагу. Погана постава – неправильно розподіляючи навантаження на різні групи м’язів, порушує баланс і призводить до втоми, хронічних болів у спині, головних болів і іншим нездужанням.

Правильний вигин хребта має S-подібну форму. Перший легкий вигин – в шийному відділі, потім вигин вперед грудного відділу і вигин нижнього поперекового відділу хребта. Будь-яке відхилення від цієї форми свідчить про неправильної поставі.

Сучасний спосіб життя не сприяє поліпшенню постави. Нічого не поробиш – на дворі ера ноутбуків і автомобілів. Крім них існує кілька загальних причин погіршення постави. На щастя, більшість з них можна усунути.

Ви весь день сидите за робочим столом.

Якщо ваша робота передбачає постійне сидіння, то неправильна посадка може стати причиною виникнення болю в шиї, нижній частині спини і в області плечей. Зсутулившись, ви чините тиск на шию, плечі і стискаєте ребра.

Коли люди сидять, помістивши всю свою вагу на куприк – це велика помилка.

Вправа для поліпшення постави «Штатив-тринога». Уявіть, що ваші ноги – це дві ніжки штатива, а стегна – як би його третя ніжка. Переконайтеся, що ваша вага лежить на стегнах, а не на куприку. Він ніби розподілений між трьома цими "ногами". Така посадка знімає навантаження з хребта.

Читання з опущеною головою.

Якщо екран вашого комп’ютера розташований занадто низько або ви проводите день, дивлячись на документи, необхідно підтримати шию, так як вона відчуває додаткове навантаження.

Чим нижче ви опускаєте шию, тим більший тиск вона відчуває, що призводить до головних болів, а також болів у попереку.

Звичайно, вам не уникнути своєї роботи, але налаштувати монітор комп’ютера і давати собі перепочинку – цілком вам під силу. Вирішення цієї проблеми – знайти краще становище тіла.

Переконайтеся, що центр монітора вашого комп’ютера знаходиться на 15 см нижче вашого прямого погляду. І якщо вам часто доводиться що-небудь читати, то постарайтеся не тягнутися до паперу, або до телефону, а навпаки, підносити їх до очей так, щоб вам було зручно читати.

Носіння тягарів.

Складаючи все підряд в сумку, яку ви носите через плече на довгому ремінці або в рюкзак, ви можете завдати шкоди своєму хребту. Тривале носіння важкої сумки може стати причиною болів і привести до перекосу в плечах. Занадто важкий рюкзак, чинячи тиск на спину, змушує м’язи працювати з великою напругою.

Рюкзак, з відповідним вагою, переважніше важкої сумки, що висіла на одному боці.

Зверніть увагу: завжди будьте в курсі того, скільки ви носите. Вага вашого рюкзака не повинен перевищувати 20 відсотків ваги вашого тіла.

Якщо ви відчуваєте, що ваша навантажена сумка після 10 хвилинного носіння заподіює вам біль, постарайтеся розподілити ваш вантаж на дві ємності, збалансувавши їх в обох руках.

Хоч м’які ковшоподібні сидіння і зручні, але для спини вони роблять погану послугу. Це підтвердить кожен, хто після тривалої поїздки, прокидався на наступний день з болем у спині. Навіть короткочасне сидіння за кермом, але з поганою поставою може вплинути на здоров’я вашого хребта.

Ви можете також виявити, що захоплення рульового колеса на "10 і 2" змушує вас нахилятися вперед, викликаючи перекіс у поперековому відділі хребта.

Кожен раз, коли ви сидите, ваша посадка повинна бути активною. Тобто, триматися за рахунок роботи м’язів спини, а, що не прихилившись до спинки сидіння.

Переконайтеся, що ваше сидіння розташоване так, що ви з комфортом дістаєте до педалей, зберігаючи при цьому положення ваших колін на рівні стегон або трохи вище них. Це дасть вам можливість бути досить близько до рульового колеса, щоб змусити вас сидіти прямо.

Неправильний підйом вантажів.

Величезна кількість людей страждають від травм спини. Три чверті з цих травм відбувається під час підйому тяжкості. Незалежно від того, вимагає цього ваша робота, або ви просто допомагаєте комусь, обов’язково візьміть до уваги наступне правило по поліпшенню постави. Так ви уникнете травми, які можуть привести вас до довічного стражданню від болю в спині.

Ніколи не нагинатися, щоб підібрати що-небудь важке. Замість цього, зігніть ноги в колінах з прямою спиною. Потягніть об’єкт близько до вас, напружте прес, присядьте вниз, навпочіпки і підніміть. Якщо вам необхідно поставити що-небудь на землю, то зробіть це, злегка зігнувши ноги в колінах, намагаючись тримати спину як можна по можливості вертикально.

Крім перерахованих рад, пропоную вам прості та ефективні вправи для поліпшення постави. Вони перераховані в брошурі, яку написав для читачок мого блогу хореограф – фахівець з постановці постави і красивих рухів. Він гарантує, що щоденне виконання цих вправ помітно змінить не тільки вашу поставу, а разом з нею і ходу, але, і найголовніше, ваше ставлення до себе.

Також читайте here.

З чим читають

 • Як зберегти правильну і красиву поставу

  Сподобалася стаття? Розмісти її на своєму сайті скопіювавши код нижче: applepages.kz/ru/view_element.php?id=26072 Як зберегти правильну і красиву осанкуlt; / a Постава це положення, в якому люди…

 • Як зберегти правильну і красиву поставу

  з порушенням постави і плоскостопістю Як зберегти правильну і красиву поставу? Проблеми, пов’язані з поставою починаються, ще зі шкільної лави, так як більшість людей неправильно сиділи за партою…

 • Як виробити бездоганну поставу

  Знаєте, чим може бути безнадійно зіпсований навіть найдорожчий у світі вбрання? Та що наряд! Навіть діамантова діадема втрачає добру половину свого блиску, якщо її власниця йде, зсутулившись і по…

Розшарься!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 2 =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.