На жаль кожен комп’ютер під пуправленіем Windows в процесі експлуатації починає працювати повільніше, довше завантажувати програми, з’являються помилки, сповільнюється включення комп’ютера і т.д. Причиною такої роботи комп’ютера зазвичай є помилки і недостатнє місце на системному диску. Дана стаття буде про те як почистити комп’ютер зменшивши обсяг не потрібних файлів на системному диску і завдяки цьому прискорити роботу Windows і природно в кінці для посилення ефекту ми розглянемо як почистити реєстр Windows.

Очищення робочого столу і моїх документів

Основна помилка користувачів при роботі з комп’ютером це зберігання користувальницьких файлів на системному диску. Для того щоб Ваш комп’ютер довше працював без перебоїв краще мати як мінімум два диска (наприклад С: і D 🙂 Диск С: у Вас буде системний на ньому зберігаються файли Windows і програм, а диск D: краще зайняти під користувача файли (музика, фільми, документи, ігри.) Якщо у Вас тільки один диск і немає можливості розбити на його на 2 диска, то наступні пару обзаца Вам можна пропустити.

Очищення робочого столу

Робочий стіл Windows знаходиться на системному диску, тому зберігання більшої кількості файлів і папок на ньому не бажано, перенесіть копіюванням їх на диск D. а якщо необхідний для них швидкий доступ, то створіть ярлик. (Кількома правою кнопкою миші на файлі або папці і вибираємо пункт "Створити ярлик") Переносимо цей ярлик на робочий стіл і все проблема вирішена. Ярлик практично не займає місце і працює як посилання на файли, в той час як самі файли будуть знаходиться на диску D: від якого на залежить швидкість роботи системи.

Очищення папки Мої документи

Папка Мої документи як і Робочий стіл знаходиться за замовчуванням на диску C. а це як було сказано вище небажано. Рішення даної проблеми дві: 1 – це перенести файли на інший диск точно також як це було описано про Робочий стіл. 2 – це повністю перенести папку Мої документи на інший диск для цього натискаємо правою кнопкою миші по занчку Мої докуметни і вибираємо Властивості. У властивостях вибираємо новий шлях для папки і натискаємо Ok.

Є звичайно можливість перенести весь призначений для користувача профіль на інший диск, але доступно не навсех версіях Windows і так як дана процедура може вивести комп’ютер з ладу при неправильних діях, то краще доручити фахівцям.

Так само якщо Ви любите зберігати файли безпосередньо на системному диску С. то це цій звичці краще буде відмовитися, а се збережене перенести або видалити.

Як почистити комп’ютер від непотрібних програм

З часом на комп’ютері встановлюється велика кількість програм, але як правило вони не видаляються. Зайдіть в Пуск Панель управлени Програми та компоненти (Панель управління Установка й видалення програм в Windows XP) Ви побачите на екрані список встановлених програм. Подивіться які програми Ви встановлювали, можливо вони Вам вже не потрібні, наприклад ПО від мобільного телефону який Вам вже не потрібен або обридла гра, видаліть все що Вам не потрібно. Можна заодно видалити даремні програми такі як спутнік.маіл.ру, guard.mail.ru і т.д. тим більше якщо Ви не знаєте їх призначення. Почистивши комп’ютер від непотрібних програм переходимо до наступного пункту.

Як почистити комп’ютер від тимчасових і застарілих файлів.

Важливо виконати після чищення комп’ютера. Для закріплення результату чищення комп’ютера і прискорення роботи Windows запустіть дефрагментацію (Якщо у Вас Windows Vista або Windows 7дефрагментація відбудеться автоматично). Заходимо в Мій комп’ютер, натискаємо правою кнопкою миші на диску C: і вибираємо властивості, далі вибираємо вкладку обслуговування і тиснемо Дефрагментація, у вікні знові дефрагментація і чекаємо пару годин.

Після дефрагментації можна попробивать почистити реєстр, тут на допомогу прийдуть спеціальні програми начебто RegCleaner, якщо ж Ви бажаєте все зробити самостійно в ручну, то Вам на допомогу інша стаття: "Змусимо Windows літати " в даній статті розповідається про методи прискорення роботи Windows в тому числі чищення реєстру.

Виконуючи переодически всі пункти даної статті Ви зможете прискорити роботу вашого комп’ютера і позбудеться від більшої кількості проблем з ним що в свою чергу знизить витрати на ремонт комп’ютера.

Також читайте here.

З чим читають

 • Який краще купити комп’ютер

  Переглядів: 10196 Як ви вже зрозуміли, сьогодні мова піде про вибір персонального комп’ютера. Багато моїх знайомих дуже часто задають мені питання, а який мені краще купити комп’ютер. Скажу вам,…

 • ЯК встановити шрифт на комп’ютер Куди встановлювати шрифти TTF

  Якщо ви часто працюєте в Word, Photoshop або інших програмах, де треба мати справу з текстом, то цілком імовірно вам знадобляться різні види шрифтів. З цієї статті ви дізнаєтеся як їх встановлюва…

 • 6 способів прискорити роботу комп’ютера!

  Сьогодні розглянемо 6 способів прискорити роботу комп’ютера, після яких ваш комп’ютер буде літати! Ці способи підійдуть абсолютно для будь-якого комп’ютера, незалежно від виробника і від типу опе…

Розшарься!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 + three =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.