Як отримати академічну відпустку по вагітності?

Для народження і виховання малюка студентці часто доводиться брати академічну відпустку. Академічна відпустка – це відпустка, що надається студентам за медичними показаннями і в інших виняткових випадках (стихійні лиха, сімейні обставини та ін.). Його тривалість, зазвичай, не може перевершувати 1-го року. Однак у деяких випадках може бути надана відпустка по догляду за дитиною тривалістю до 6 семестрів.

Академічний відпустку можна взяти два рази за час навчання у вузі. Відпустка по вагітності відноситься до відпустки за медичними показаннями. Зазвичай навчальний заклад «відпускає» за 70 днів до пологів (за Вісімдесят чотири дні у разі багатоплідної вагітності).

Ось витяги з Наказу Дві тисячі сімсот вісімдесят дві «Про порядок надання академічних відпусток».

3. Висновок про здатність надання студенту академічної відпустки за медичними показаннями видається клініко-експертною комісією муніципального, міського лікувально-профілактичного закладу охорони здоров’я за місцем постійного спостереження студента, у тому числі студентської лікарні. При всьому цьому діагноз захворювання без згоди пацієнта в ув’язненні не вказується. У випадках, коли мед сервіс студентів виробляє здоровпункт, висновок можуть видавати клініко-експертні комісії муніципальних, міських закладів охорони здоров’я, в структуру яких заходить даний здоровпункт.

4. Рішення про надання академічної відпустки студентам приймає керівник освітньої установи. Підставою для видання наказу є:

за медичними показаннями – особиста заява студента і укладення клініко-експертної комісії закладу охорони здоров’я;

в інших виняткових випадках – особиста заява студента і відповідний документ, що підтверджує підстави для отримання академічної відпустки із зазначенням причини.

У різних навчальних закладах порядок надання академічних відпусток може дещо відрізнятися, але зазвичай він виглядає приблизно так. Для того щоб його отримати, потрібно спочатку взяти у вузі запит на проходження мед експертної комісії. У цьому запиті міститься інформація про заборгованості за попередню сесію. Якщо вони є, студентці може бути відмовлено в наданні відпустки. Потім необхідно представити мед установі, з яким «співпрацює» університет або ссузів (про те, в яке конкретно установа потрібно подати папери, слід запитати в деканаті) такі документи.

студентський квиток;

залікову книжку;

виписку з амбулаторної картки мед установи, в якому майбутня мама спостерігалася у зв’язку з вагітністю;

довідку ф.095 / у (про тимчасову непрацездатність студента);

запит з навчального закладу.

Потім придбане рішення клініко-експертної комісії укупі з особистою заявою студента подається в деканат. Управлінням навчального закладу приймається рішення про надання відпустки.

Під час відпустки студент не отримує стипендію. Студентки, які навчаються на договірній основі, не оплачують навчання в цей період. Якщо кошти вже перераховані, вони переводяться на наступний період навчання.

Вообщем кажучи, під час академічної відпустки за медичними показаннями студентам, які отримували стипендію, призначаються компенсаційні виплати відповідно до постанови уряду РФ від Три листопада одна тисяча дев’ятсот дев’яносто чотири р № Одна тисяча двісті 6 «Про затвердження порядку призначення і виплати щомісячних компенсаційних виплат окремим категоріям громадян ». Виплати виконуються із засобів освітньої установи, створених для виплати стипендій. Розмір їх складає 0,5 МРОТ. МРОТ в цьому випадку прирівнюється 100 російським рублям. Якщо в районі діють коефіцієнти до зарплати, вони використовуються і до компенсаційних виплат.

Щоб отримати кошти, треба подати за місцем навчання заяву з копією наказу про надання академічної відпустки за медичними показаннями. Якщо з моменту надання відпустки до моменту подачі заяви пройде більше 6 місяців, то уряд виплатить кошти тільки за 6 місяців минув терміну. Протягом 10 днів з часу подачі заяви керуючий освітнього закладу повинен дати відповідь. Якщо Вам відмовлено в компенсаційних виплатах, повинні бути вказані причини відмови і порядок оскарження рішення.

Багато студентки вважають за краще обходитися без академічної відпустки. Це досить важко, але може бути. Майже завжди педагоги ставляться з усвідомленням до того, що студентки приходять на заліки з дітками, іноді прощають їм якісь «грішки». Але на суворі поблажки розраховувати не варто: заліки та іспити автоматом вагітної навряд чи будуть забезпечені.

Ключові теги: мед, відпустки, відпустка

Також читайте here.

З чим читають

 • Як отримати академічну відпустку по вагітності

  Для народження і виховання дитини студентці нерідко доводиться брати академічну відпустку. Академічна відпустка – це відпустка, що надається студентам за медичними показаннями і в інших виняткови…

 • Як отримати академічну відпустку по вагітності

  Сподобалася стаття? Розмісти її на своєму сайті скопіювавши код нижче: applepages.kz/ru/view_element.php?id=1730 Як отримати академічну відпустку по беременностіlt; / a Для народження і виховання…

 • Як отримати академічну відпустку по вагітності

  Для народження і виховання дитини студентці нерідко доводиться брати академічну відпустку. Академічна відпустка – це відпустка, що надається студентам за медичними показаннями і в інших виняткови…

Розшарься!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × two =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.