Ні театральні вистави, ні навіть прекрасно поставлене кіно не зможуть замінити читання книги. І ми б раді читати, але в наш інтенсивний століття катастрофічно не вистачає часу. Сісти і спокійно почитати вподобану книгу – для багатьох велика і рідкісна удача. Звідси виникає питання: як навчитися швидко читати книги?

Великою допомогою в даному питанні може стати швидкочитання. Цей метод дозволить швидко і осмислено читати вподобану і корисну літературу. У цій статті я надамо кілька секретів швидкочитання – рекомендацій, що допомагають освоїти цей метод, і полегшити шлях до бажаних знань.

Як навчитися швидко читати книги

Правило 1: Зосередитися

Найголовніше – це зосередженість на читанні, повна фокусування. Ніякі сторонні фактори не повинні володіти вашою увагою. Зовнішній шум, біганина, розмови, паралельне обдумування якихось питань і планів, метання думок у голові – все це вас відволіче. Велику роль в зосередженні, коли ви читаєте книгу, грає попереднє ознайомлення з анонсом книги та відгуків про неї. Це дозволяє підсвідомо оцінити важливість матеріалу і, отже, збільшити швидкість прочитання і засвоєння. Повна концентрація на читанні і внутрішній спокій зроблять процес приємним і осмисленим.

Тільки ваше бажання і чітке знання, що ви хочете почерпнути з книги або статті, допоможе вам прискорити читання. У кожного з нас бували ситуації, про які говорять: "я буквально проковтнув цю книгу". Це легко пояснити: ви були захоплені, і читали, підганяли розвитком сюжету.

Правило 2: Чи не повторювати

При читанні існує таке поняття, як субволікація. Субволікація – це повторення прочитаного, в розумі чи вголос. Проблема криється в тому, що такий спосіб читання книг свідомо повільніше. Єдиний вихід – відмовитися від цієї звички, тому залиште повторення тексту або окремих слів у минулому. Коли ви позбудетеся від субволікаціі, ваше читання стане легким і швидким. Вибрані тексти будуть буквально проковтуватися вашим мозком і добре запам’ятовуватися.

Правило 3: Оцінювати повну картину

Дуже важливим пунктом у бистрочтеніі є вміння зосереджувати увагу на кількох ключових фразах тексту відразу. Секрет швидкочитання – вміння читати будь-який текст окремими інформаційними блоками. І не треба замислюватися над кожним словом або абзацом, обробку в мозку буде проходити окремо обрана частина тексту, даючи в результаті готову інформацію, закладену в книзі або статті.

Чим чіткіше і правильніше обрані блоки, тим швидше і якісніше буде прочитана книга. Не намагайтеся повертатися до прочитаного матеріалу, не бійтеся, що ви неправильно зрозумієте автора, міцно утримуйте нитку розповіді і рухайтеся далі. Не віддавайте дорогоцінний час для регресивного аналізу вже прочитаного, це відбудеться само собою. Витрачений час же не повернеться ніякими бонусами.

Правило 4: Робити закладки

Ще одна деталь, яка допоможе вам навчитися швидко читати книги – використання закладок. Це можуть бути прості книжкові закладки, олівці, лінійка. Наявність покажчика допомагає швидко відновити пам’ять про прочитане і рухатися далі. Також прискорить читання водіння закладкою по тексту, утримуючи вашу увагу на потрібному рядку. Всі свої ресурси направляйте на швидкість читання, а решту роботи залишайте мозку. Довіртеся йому, поменше контролюйте його дії, і ви отримаєте результат, який вас приємно шокує.

Правило 5: Тренуватися

Постійні тренування допоможуть вам навчитися читати в рази швидше, навички швидкочитання будуть удосконалюватися з кожним новим текстом. Для початку, почніть з легких текстів, не переобтяжених точною інформацією. Це можуть бути романи, детективи – відносно легке чтиво. Коли звичка засвоювати матеріал закріпиться, переходьте до більш складним книгам. Весь текст і його сенс поступово стануть укладатися у вашій голові чітко і послідовно. Розробивши пам’ять, ви зможете з мікроскопічною точністю згадувати цікавлять вас фрагменти. Всі прочитані книги будуть до ваших послуг в будь-який зручний для вас момент.

Читання – це можливість відійти від суєти, провідник духовного зростання і особистісного розвитку. Читайте і ще раз читайте, і при цьому правильно використовуйте ті неоціненні дари, дані нам природою, про які ми часто й самі не підозрюємо. Використовуйте з користю необмежені можливості вашого мозку.

Також читайте here.

З чим читають

 • Як малювати милих, смішних і веселих тварин – навчальна книга

  html-Посилання (Посилання на Ваш сайт, щоденник або блог): BB-Посилання (Лінк на форум): Пряме посилання (Посилання для ICQ, QIP, Skype, MSN і інших): Попередження: У вас є можливість завантажи…

 • Як швидко зробити формочки для печива

  Коли треба спекти печиво з напіврідкого тесту, ми його ложками викладаємо на деко в надії отримати рівненькі красиві кружечки. А кружечки розпливаються на весь лист, сліпляются один з одним. І вс…

 • Як швидко Зробити скріншот екрану в Windows 7

  Чи часто вам хотілося зафіксувати те, що бачите на екрані? Скажімо, прикольну картинку, коли ходите по інтернету. . або жарт з форуму (так, текст теж можна зберегти у вигляді картинки і не обов’я…

Розшарься!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − 13 =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.