Як навчитися приймати рішення?

– Чим відрізняється офіцер від звичайної людини?

– Скільки б офіцер не випила з вечора і коли б він не ліг спати, о восьмій ранку він стоїть в строю, готовий виконати бойове завдання.

Це не анекдот

Кілька років тому, обчітавшісь запальною літератури, я вирішив віджатися від підлоги 50 разів. Після тривалої перерви в заняттях. І віджався. І всю наступну ніч провів з температурою 38. Що було на наступний день, ви собі уявляєте. Але цей випадок показав мені, як приймати рішення не потрібно.

Щоб заощадити ваш час і не змушувати вас читати всю статтю цілком, розкрию секрет відразу. Щоб навчитися приймати рішення, треба їх виконувати. Крапка. Тоді, слова кілька разів відповідальність за невірно прийняті рішення, ти навчишся приймати рішення правильні. Екстрім? Ще який!

А чи можна без екстриму? Давайте подумаємо. Ймовірно, є кроки, як навчитися приймати рішення, не угробивши себе по дорозі. Навскидку:

 • приймати рішення локальні;
 • збирати інформацію до ухвалення рішення;
 • фіксувати мету, а не засобу;
 • ввести відповідальність за невиконану рішення.

Локальні рішення

Приймати рішення, що стосуються всіх, завжди і назавжди, це не приймати рішення. Тому що воно або буде рано чи пізно порушено. Або його виконання обійдеться вам дуже дорого. Життя змінюється! І навіть найкращі рішення застарівають.

Можна обмежити рішення за часом. Тільки сьогодні. Тільки до кінця року. Тільки по вихідним. Тільки 2:00 в день. Тоді ви маєте можливість виконати навіть невірне рішення. Тому що безвідповідально порушуючи свої рішення, ти ніколи не навчишся приймати рішення вірні. Візьми на себе відповідальність! Тоді навчишся.

Можна обмежити рішення по місцю. Тільки в офісі. Тільки вдома. Тільки в горах. Можна обмежити рішення по людях. Тільки з Васею. Тільки з колегами. Тільки з ближнім колом. Можна обмежити рішення по сфері. І так далі. Ви самі можете придумати, як локалізувати своє рішення.

Посильні рішення

Перш ніж приймати рішення, з’ясуй, чи зумієш ти його виконати. Дізнайся свої сильні і слабкі сторони, Намацавши свої сьогоднішні межі – виробити адекватну самооцінку. Для цього, щоправда, доведеться навчитися собі не брехати.

Я знаю, що можу написати близько 40 сторінок тексту на тиждень. Було б великим Тупизм вирішити написати 500-сторінкову книгу за місяць. Ось три місяці – це нормально. Але знаючи себе, я краще виділю собі чотири. Досвідчений водій знає, за скільки він доїде до певної точки. Але він вводить поправки на можливі пробки й інші нюанси життя. Багатьом цілком під силу купити собі нову квартиру, але від чого їм доведеться заради цього відмовитися, знають тільки вони.

Свобода вибору

Залишайте за собою свободу вибору способу реалізації рішення. Одного разу я прийняв рішення відновити і підтримувати свою фізичну форму. І пішов займатися йогою. Форму відновив, але вистачило мене на чотири місяці. Не моє. Тепер я підтримую форму заняттями бойовими мистецтвами. Ось це – моє!

Коштів завжди більше, ніж здається! І в них краще бути вільними. А рішенням треба фіксувати саме те, що вам потрібно. Краще фіксувати рівень доходу, а не бажання отримувати таку зарплату в такому-то місці на такий-то посади. Тоді рішення будуть реалізовані найбільш ефективним способом.

Штрафи

Нарешті, можна залишити собі шлях до відступу. Але цей шлях повинен коштувати стільки, щоб йти по ньому хотілося менше, ніж виконати рішення.

Вирішив завтра зробити зарядку? Віддай одному на зберігання 1000 рублів – забереш, якщо зробиш. Вирішив сісти на дієту? Зайвий пиріжок тепер коштує 100 присідань. Відмова від дієти – 1000 євро у фонд миру.

Цифри і способи підбирайте адекватні ціною рішення. А те, штрафуючи себе на місячну зарплату за 5-хвилинне запізнення на роботу, ризикуєш заплатити за пунктуальність підвищеною тривожністю.

Дуже ефективно. Усі видані мною книги були дописані після укладення договору з видавництвом. А там, до речі, прописані пені.

* * *

Щоб навчитися приймати рішення, потрібно бути готовим за них платити. Іншого способу я не знаю. Якщо ви йдете шляхом відповідальності, ви швидко освоїте методи збору інформації, самомотівірованія, контролю результатів і так далі. Але самі по собі – без відповідальності – вони не працюють. Такий "людський фактор".

Зате коли ви берете на себе відповідальність за виконання своїх рішень, ваше життя починає працювати. А це цінно, вірно?

Також читайте here.

З чим читають

 • Як навчитися економити сімейний бюджет

  Як свідчить одна мудрість, не пам’ятаю ким сказана, не важливо скільки ви заробляєте грошей, головне як ви їх витрачаєте. Це означає, що як би ви багато не заробляли, якщо при цьому гроші бездумн…

 • Як навчитися брейк-дансу

  Відео до статті Інтернет сьогодні затоплений роликами, в яких міцні молоді люди виконують, як здається, божевільні трюки на звичайному підлозі. І багато хто хоче робити так само. Отже, як навчити…

 • Як навчитися правильно ходити на високих підборах

  Жінки дуже люблять високі підбори, адже вони так красиво роблять ногу стрункіше і довше, в елегантних човниках на високому каблуці жінка відчуває себе чарівною. Але купуючи взуття на каблуках, да…

Розшарься!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × three =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.