Як свідчить одна мудрість, не пам’ятаю ким сказана, не важливо скільки ви заробляєте грошей, головне як ви їх витрачаєте. Це означає, що як би ви багато не заробляли, якщо при цьому гроші бездумно витрачаються, то їх ніколи вам не буде вистачати. Ситуація, коли до зарплати не вистачає грошей і їх доводиться знімати з кредитної карти або просити в борг у друзів, знайома багатьом. Але вона абсолютно нетипова для людей, які вміють економити сімейний бюджет. Навчитися цьому може будь-яка людина.

Основні правила сімейної економії

Яким би не був сімейний бюджет, його можна і потрібно планувати так, щоб вистачало грошей на все необхідне і залишалася деяка сума, яку можна відкласти на придбання великих речей, на відпочинок, на навчання дітей і т.д.

Сімейна економія, як і будь-яка інша, вимагає чіткого планування. Знаючи, скільки грошей надійде в сімейний бюджет протягом місяця, складіть точний список обов’язкових витрат: скільки коштів ви витратите на продукти, речі першої необхідності, комунальні платежі, оплату за дитячий сад. Це повинні бути максимально точні цифри, засновані на чіткому знанні того, скільки, наприклад, ваша сім’я за місяць витрачає на покупку м’яса, хліба, молока, засобів гігієни, скільки платить за комунальне обслуговування і т.д.

Ви побачите, що залишається пристойна сума. Дуже важливо правильно розпорядитися нею. Обов’язково виділіть з цієї частини кошти, які потрібно покласти на рахунок. Це потрібно робити обов’язково. Але не на «чорний день», а в розрахунку на оплату дорогих покупок, відпочинку, лікування, навчання.

І вже залишилася після цього суму можна витратити на те, що найбільше в даний момент необхідно членам сім’ї. Найкраще прийняти рішення про витрати на сімейній раді.

Основні «вороги» сімейної економії

Неможливо навчитися економити сімейний бюджет, будучи невільним. Невільним від нав’язливої ​​реклами, від укорінених стереотипів, від бажання «бути не гірше інших».

Зрозуміти, наскільки ви залежні в плані витрат від нав’язуваних стандартів, досить просто: чим безболісніше ви дотримуєтеся складеного плану витрати сімейних коштів, тим вільніше ви від впливу ззовні. Якщо вам з місяця в місяць вдається витрачати гроші лише на те, що було спочатку заплановано, ви можете вважати себе абсолютно незалежною людиною.

І навпаки, якщо крім запланованих покупок або замість них ви продовжуєте купувати те, що спочатку не планували і що не дуже-то і необхідно вашій родині, можна говорити про те, що вам не вистачає самостійності та незалежності у прийнятті рішень про витрачання сімейного бюджету. У цьому випадку навчитися економити буде дуже складно.

Не можна скидати з рахунків і психологічну складову у витрачанні зароблених грошей. Тому навчитеся діяти правильно – це вбереже вас від непотрібних покупок.

Ніколи не плануйте походів в магазин в день зарплати. Принесіть гроші додому. Загляньте в складений на місяць план. Першим ділом відкладіть суму, яка повинна поповнити ваш банківський рахунок. Відкладіть обов’язкову суму на домашні витрати. Решту грошей можна витратити на щось потрібне для дому або когось із членів сім’ї.

Візьміть за правило купувати в магазині тільки те, за чим ви пішли. На перших порах дуже допоможе список покупок. Навіть якщо йдеться про одну-двох. Бачачи перед собою точну назву того, що вам потрібно купити в супермаркеті, вам простіше буде втриматися від непотрібних витрат. Збираючись в магазин, ніколи не беріть зайвих грошей – не піддавайте себе непотрібному спокусі.

Реклама – двигун продажів, і ворог довірливих покупців. Не попадайтеся на цю вудку. Якщо в магазині спокусливо пахне свіжоспеченим хлібом або копченою ковбасою, це зовсім не означає, що аромат виливає свіжий хліб з високоякісного борошна і смачна ковбаса. Пахнуть хімічні розпилювачі, які широко використовуються у всіх відділах великих магазинів. Не дозволяйте обдурити себе! Не купуйте те, що вам не потрібно.

Ще більш витонченою є реклама промислових товарів та одягу. Всілякі бренди нерідко пропонують нам речі низької якості, які швидко втрачають свій первинний вигляд, змушуючи купувати новий одяг. Тому в покупці подібних речей перевагу потрібно віддавати не стільки тренду, скільки якістю і практичності.

У ваших силах відмовитися від непотрібних витрат, що здійснюються на радість продавцям і виробникам. Замість цього, на радість собі, ви можете навчитися економити сімейний бюджет, а допоможе в цьому ваш здоровий глузд і строге проходження плануванню.

Також читайте here.

З чим читають

Розшарься!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 3 =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.