Як боротися з холестерином

З недавніх пір людство займає питання – як боротися з холестерином? Поширена думка, що саме холестерин є винуватцем високого рівня смертності від серцево-судинних захворювань. Але не всім відомо, що ця речовина – ворог не однозначний, що існує як поганий, так і хороший холестерин, без якого людина просто не виживе.

Що таке поганий і хороший холестерин? Дійсно, холестерин є причиною № 1 у виникненні та розвитку серцево-судинних захворювань. За певних умов холестерин може поступово відкладатися на стінках судин, закупорюючи їх. Цей процес призводить до атеросклерозу, інсульту та інфарктів.

З іншого боку, холестерин вкрай важливий для нашого організму. Він може бути і другом, і ворогом одночасно. Тому й існує підрозділ холестерину на поганий і хороший.

Як тільки людство дізналося про згубної ролі холестерину у розвитку захворювань серця і судин, воно посилено стало шукати засоби боротьби з цією речовиною. І небезуспішно. З’явилися ліки, які дозволяють майже в 2 рази знижувати його рівень. Але донині киплять суперечки, а чи потрібно це робити – боротися з холестерином? Може бути, правильний вихід – це постійно контролювати рівень холестерину в організмі?

Як знизити рівень холестерину в організмі

Чи треба знижувати підвищений холестерин ліками? Чи можна без ліків, за допомогою натуральних засобів знизити рівень холестерину?

Перш ніж почати боротися з холестерином, необхідно точно переконатися, що його рівень у вас підвищений. Зробити такий аналіз можна тільки в медичній лабораторії, яка має сертифікат Федеральної системи зовнішньої оцінки якості клінічних лабораторних досліджень. Іншими методиками і результатами довіряти не бажано, так як в 80% випадків рівень холестерину визначається з неприпустимо високою часткою похибки.

У сучасній системі вимірювань в холестерин нормі становить 200 мг / дл, або 5,2 ммоль / л. Навіть якщо вказані значення трохи вище – 240 мг / дл або 6ммоль / л – не варто бити тривогу, нічого страшного з організмом не трапиться.

А от у тому випадку, якщо рівень холестерину перевищує 280-300 мг / л (7-7,5 ммоль / л), то це вже буде сигналом до дії.

Обов’язково зверніться до лікаря, якщо значення рівня холестерину наближається до 10 ммоль / л, тому що самостійно впоратися з ситуацією в даному випадку навряд чи вдасться.

Пам’ятайте, що профілактика інфаркту та інсульту не зводиться до однієї лише боротьбі з холестерином. Наукові дослідження показали, що зниження його рівня в крові на 15-30% не завжди дає додатковий захист серця.

Лікарі стверджують, що холестерин не шкідливий. Адже холестерин необхідний організму для нормальної життєдіяльності. Хороший холестерин входить до складу клітинних оболонок, бере участь у синтезі гормонів і просто життєво необхідний нашому мозку.

Шкоду приносить тільки модифікований, "поганий" холестерин, який у зміненому вигляді відкладається на стінках судин. Боротися треба саме з ним.

Дієта проти холестерину

Боротьба з шкідливим холестерином починається з дієти. Як контролювати рівень холестерину? Напевно вам вдасться привести холестерин в норму, якщо ви знизите споживання багатої тваринними жирами їжі.

Обмежте у своєму раціоні продукти з високим вмістом холестерину:

 • М’ясний жир, вершкове масло, нутряне і свиняче сало.
 • Яйця.
 • Майонез, сметанні соуси.
 • Тістечка, торти, здобне печиво.
 • Картопля-фрі, смажену картоплю.
 • Жирні м’ясні бульйони.
 • Концентровані молочні продукти, згущене молоко, сметана, тверді сорти сиру, жирний кефір.
 • Жирна свинина, бараняча грудинка, паштети, ковбаса, гусак і качка.
 • Кокосове і пальмове масло, маргарин.

Одна тільки заміна вершкового масла на рослинну дає зниження холестерину на 12-15%.

Їжте менше жирного м’яса, яєць, концентрованих молочних продуктів, твердих сирів.

Які продукти знижують холестерин? Краща дієта в цьому плані – середземноморська. Вона включає велику кількість овочів і фруктів, оливкова олія, рибу і морепродукти. А також горезвісний стакан вина в день. Алкоголь в невеликих кількостях, не більше 20 мл чистого спирту в день, є важливим антисклеротичну компонентом. Існують дані, що люди, які є абсолютно непьющими, мають у 2 рази більший ризик виникнення серцево-судинних захворювань, ніж ті, хто випиває іноді.

Введіть у свій раціон крупноволокнисті – яблука, буряк, капусту, висівки, волоські горіхи. Рослинні волокна прекрасно абсорбують і виводять холестерин.

Надзвичайно корисні зелений чай і часник. Ці продукти пригнічують активність ферментів, які розщеплюють харчові жири, і вони, не руйнуючись, виходять з організму. Часник не тільки перешкоджає накопиченню холестерину, але і сприяє розсмоктуванню свіжих тромбів, знижує рівень цукру при діабеті, зміцнює імунітет.

В Америці зараз спостерігається "соєвий бум" – Американці впевнені в ефективності сої для зниження холестерину в крові. Насіння льону і соя містять речовини – стероли. регулюють рівень холестерину. Іноді їх додають в дієтичні сорти маргаринів. Ті, хто регулярно вживає насіння льону проти поганого холестерину, домагаються хороших результатів – про це говорять результати численних досліджень.

Для ефективних результатів боротьби з холестерином необхідно приймати щодня по 2000 мг стеролов в день – це приблизно 2 столових ложки масла лляного насіння.

Люцерна і спіруліна при тривалому прийомі теж можуть призводити до зниження холестерину в крові. Але не варто очікувати великого ефекту від добавок на їх основі. І спіруліна, і люцерна знижують холестерин тільки при вживанні їх в кількості не менше 30 г, а в біодобавках їх міститься міліграми. Але навіть ці дози здатні зупинити процес накопичення холестеринових бляшок на стінках судин.

Пам’ятайте, чим менше буде у вашому раціоні тваринних жирів, тим більше шансів зберегти здоров’я! Перейти на сайт: Джерело

Цікаве відео для вас:


Розшарься!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen + 14 =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.