Бузок серед російських дачників користується заслуженою популярністю. У догляді вона невибаглива, добре переносить посуху і найсильніші морози, а завдяки чудовим декоративним властивостям здатна вписатися в будь-який дизайн і прикрасити навіть самий вишукано оформлений ділянку. Різноманітність сортів (а тільки дикорослих видів налічується до 30) дозволяє створювати цілі композиції – однотонні або різнокольорові. Найпоширеніший прийом – створення алеї, про одній стороні якої висаджуються кущі білого бузку, а навпаки – з рожевими суцвіттями. Але все це можливо при правильному поводженні з рослиною. А раз так, то й давайте поговоримо про це у статті «Бузок – посадка і догляд, вирощування бузку».

Виберемо місце

Вибираючи місце для посадки бузку основну увагу потрібно звертати на освітленість ділянки і стан грунту. Садові сорти дуже люблять світло, опиняючись в тіні, ростуть набагато гірше і практично перестають цвісти. Однак, висаджувати чагарник на абсолютно відкритому місці також не рекомендується, оскільки в цьому випадку серйозні проблеми будуть доставляти вітру.

Таким чином, це має бути захищене від вітрів простір, доступний для сонячних променів хоча б з ранку і до полудня. Оптимальне рішення – розміщення бузку на схилах, переважно, південно-західного напрямку.

Визначимося з землею

Грунт бузок любить НЕ щільну, добре проникну для води. За кислотності вона повинна бути нейтральною, в крайньому випадку, слабощелочной.

Приступимо до посадки

Посадка бузку починається у другій половині серпня або початку вересня. На нормальних грунтах посадочні ями готують глибиною і діаметром 50 см. При посадці на бідних грунтах розміри збільшують удвічі, при цьому заповнюючи весь простір привізним родючим грунтом. І обов’язково збагачують землю органічними добривами, використовуючи для цього компост або перепрілий гній з додаванням кістяного борошна і деревної золи.

?Коли?

Проводити посадку бажано в похмурий день, в крайньому випадку, починати захід ближче до вечора. Це позитивно впливає на кущі і збільшує їх приживлюваність.

Догляд за рослиною

Обов’язкова складова догляду за бузком – регулярне очищення пристовбурного кола від бур’янів. Це дуже важливе, необхідна умова нормального розвитку чагарнику, особливо в перший час після посадки, поки коренева система не зміцніла в достатній мірі. Боротьбу з бур’янами ведуть прополкою і розпушуванням. Починають ці процедури якомога раніше, перше розпушування, наприклад, проводять ледь тільки грунт звільниться від снігу.

Перезволоження завдає корінню бузку серйозної шкоди, тому рясні поливи потрібно починати не раніше першої половини літа, до цього обмежуючись лише змочуванням грунту.

Вносимо добриво

Так само не варто зловживати підгодівлями, особливо, якщо при посадці ями були добре угноєне. У такому разі, перші 2-3 роки під кущі взагалі не вносять добрива. Надалі використовують азотовмісні речовини і органіку. Навесні упор роблять на мінеральні добрива – їх вносять в сухому вигляді по перекопування.

Всього підгодівлі повинно бути 3 – з інтервалом між ними 25-30 днів. Загальний витрата за сезон становить 50-60 г сечовини або 65-80 г аміачної селітри на одну рослину. Органіку вносять під зиму – до снігу розкидають по пристовбурному колу, не заглиблюючи, перепрілий гній, компост або перегній.

Перші 3 роки бузок розвиваються помірно, але потім зростання помітно активізується, з’являється багато сильних пагонів. Починаючи з цього моменту кущам необхідна регулярна обрізка. Проводять її ранньою весною.

Обрізка гілок

Вирощування бузку піде у вас по правильному шляху якщо ви будете правильно організовувати висвітлення її гілок. При першій обрізку вибирають від 6 до 10 найсильніших, добре розвинених пагонів. Надалі з них сформуються скелетні гілки, тому щоб майбутня крона була більш розлогою, вибирати потрібно максимально віддалені один від одного пагони.

Іншу поросль обрізають: повністю видаляють дрібні, слабкі відростки, що ростуть усередину крони; добре розвинені гілки, спрямовані до периферії крони, тільки вкорочують.

Надалі кущ проріджують кожну весну, ледь тільки нирки рушать в зростання.

Велике значення також має обрізка, проведена в період цвітіння. Багато садівники воліють не чіпати квітучі кущі, насолоджуючись їх прекрасним видом. Однак, це може послужити рослині погану службу.

Тому фахівці рекомендують видаляти 1/3 квітучих гілок, особливо при дуже рясному цвітінні. Як бачите, догляд за бузком звичайної потрібно вкрай простий, так що будь дачник зможе виростити цей чагарник у себе на ділянці.

Петро, ​​www.rasteniya-lecarstvennie.ru

Також читайте here.

З чим читають

 • Сімейство толстянкових – популярні види, вирощування і догляд

  Сімейство толстянкових (Crassulaceae) види, вирощування і догляд Представники сімейства толстянкових відрізняються неймовірною різноманітністю форм і забарвлення листя. За це їх так люблять коле…

 • Як вирощують і застосовують бузок

  Сподобалася стаття? Розмісти її на своєму сайті скопіювавши код нижче: applepages.kz/ru/view_element.php?id=22972 Як вирощують і застосовують бузок? lt; / a Бузок дивовижна рослина. Вона не тіль…

 • Вирощування шипшини

  У наші дні дуже рідко можна знайти джерела якісних вітамінних продуктів, а ті, що можна купити на ринку, мають нечувану ціну. А адже, маючи невелику ділянку землі, можна вирощувати чудові лікарсь…

Розшарься!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − 4 =

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.